Rubriky:

Formule

Montoya vychladl, hodlá se porvat o Pohár konstruktérů

2. října 2003 20:15 - LONDÝN

Vedení stáje Williams se dostalo příslibu od Juana Pabla Montoyi, že ve zbytku sezóny udělá vše pro to, aby se tým vyhrál Pohár konstruktérů. Montoya po nevydařené Velké ceně USA vypadl ze hry o titul mezi jezdci a podle svých slov chvíli trvalo, než se s pokaženým závodem smířil.

 

Hoch Zwei

"Vypadl jsem ze závodiště hrozně rychle, protože jsem byl hrozně naštvaný," přiznal Montoya ve čtvrtečním vydání deníku The Sun. "Cokoliv bych tehdy řekl, by mě dostalo do problémů," vysvětlil své bleskurychlé zmizení.

Kolumbijec dostal penalizaci za srážku s Schumacherovým stájovým kolegou z Ferrari Rubensem Barrichellem a v závodě nakonec obsadil šesté místo.

Prohlédněte si fotogalerii z letošního ročníku formule 1!

Horká hlava potřebovala dva dny

"Byla to pro mne velká rána. Trvalo mi dva dny, než jsem se vrátil do normálu a dokázal to přijmout," řekl. "Bez penalizace jsem, myslím, mohl být druhý nebo třetí. Za Schumacherem bych zaostával o pět nebo sedm bodů a všechno mohlo být otevřené," vypočítal.

V průběžném hodnocení nyní Montoya na Schumachera ztrácí deset bodů. Do konce seriálu však zbývá už jen Velká cena Japonska a i kdyby Kolumbijec vyhrál a Schumacher nebodoval, bude mít německý pilot na svém kontě více vítězství.

V Poháru konstruktérů ztrácí Williams na Ferrari pouze tři body. "Budu bojovat o celkové druhé místo a o Pohár konstruktérů pro Williams," zopakoval Montoya.

Stav MS (po 15 ze 16 závodů)
1. M. Schumacher (Ferrari) 92 bodů
2. Räikkönen (McLaren) 83
3. Montoya (Williams) 82
4. R. Schumacher (Williams) 58
5. Alonso (Renault) a Barrichello (Ferrari) 55
7. Coulthard (McLaren) 45
8. Trulli (Renault) 29

Pohár konstruktérů
1. Ferrari 147 bodů
2. Williams 141
3. McLaren 128
4. Renault 84
5. Sauber 19
6. BAR 18
Závěrečný díl seriálu se jede 12. října v japonské Suzuce.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule