Rubriky:

Formule

Salaquarda v Brně zajel životní závod, Charouz nebodoval

6. června 2010 16:55 - BRNO

Premiérové umístění na stupních vítězů vytěžil český jezdec Filip Salaquarda z druhého brněnského závodu Světové série Renault, do kterého stejně jako v sobotu startoval z pole position. První příčku sice opět neudržel, ale vybojoval třetí místo. Druhý český jezdec na startu Jan Charouz skončil těsně za bodovanou desítkou na jedenáctém místě.

 

www.bpa.cz

Na Masarykově okruhu i v neděli zvítězil Salaquardův kolega z českého týmu ISR Argentinec Esteban Guerrieri, který se díky tomu posunul v průběžném pořadí seriálu na třetí místo. Salaquarda za vítězem zaostal o 5,681 sekundy, na druhého Francouze Nathanaela Berthona ztratil zhruba čtyři sekundy. Do pořadí si připsal deset bodů a poskočil na 12. pozici.

"Je to můj největší životní úspěch," jásal v cíli Salaquarda.  Mrzela jej ale nepovedená povinná zastávka v boxech, při níž jeho vůz spadl mechanikům ze zvedáku. "Nebýt zaváhání při pitstopu, možná bych Natana za sebou udržel. Ale je fakt, že od půlky mu auto fungovalo opravdu dobře," uvedl na svém webu šestadvacetiletý český jezdec, který uhájil stupně vítězů o necelou sekundu před dotírajícím Němcem Walterem Grubmüllerem. "Dotahoval se na mě v zatáčkách, na rovinách jsem měl navrch," řekl Salaquarda.

Druhý český zástupce Jan Charouz dojel jedenáctý a na rozdíl od soboty, kdy skončil sedmý, nebodoval. I pro dvaadvacetiletého závodníka se stal osudným povinný pitstop, při němž musejí mechanici vyměnit na voze minimálně dvě pneumatiky. Před zastávkou v boxech jezdil Charouz na sedmé pozici, u mechaniků ale strávil o šest sekund déle než nejbližší konkurenti a propadl se. V dalším průběhu závodu si dokázal o dvě příčky polepšit, soupeři mu ale v posledním kole předjetí oplatili.

"Na trati jsem dělal, co jsem mohl. Povedlo se mi předjet několik soupeřů, ale pitstop nám bohužel nevyšel. Formule Renault 3,5 je velice vyrovnaná a několikasekundový rozdíl v délce zastávky v boxech může mít fatální následky. Důležité je umět se z chyb poučit," poznamenal Charouz po závodu.

Světová série Renault v Brně
Formule Renault 3,5: 1. Guerrieri (Arg.) 45:59,313, 2. Berthon (Fr.) -1,177, 3. Salaquarda -5,681, ...11. Charouz (oba ČR) -30,555. Průběžné pořadí: 1. Aljošin (Rus.) 52 b., 2. Ricciardo (Austr.) 49, 3. Guerrieri 45, ...12. Salaquarda 13, 17. Charouz 9.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule