Schumacher je opět evropským sportovcem roku

VARŠAVA

Potřetí v řadě zvítězil německý pilot formule 1 Michael Schumacher v anketě tiskových agentur o evropského sportovce roku. Šestinásobný mistr světa ze stáje Ferrari vyhrál hlasování s téměř dvojnásobným počtem hlasů před druhou tenistkou Heniovou-Hardenneovou.

Michael Schumacher

Schumacher v anketě získal 142 bodů, Belgičanka, která letos triumfovala na dvou grandslamech, obdržela 72 bodů. Třetí skončil vítěz ankety FIFA o nejlepšího fotbalistu světa Francouz Zinedine Zidane.

Jen s minimálním odstupem od Zidaneho se umístila na nepopulární čtvrté příčce britská maratónská běžkyně Paula Radcliffeová, hned za ní skončil hrdina letošního mistrovství světa v ragby Jonny Wilkinson, jehož zásluhou získala Anglie poprvé světový titul.

Do desítky nejlepších se dostal i polský skokan na lyžích Adam Malysz či chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová. Čerstvý vítěz Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy Pavel Nedvěd obsadil dvanácté místo.