Rubriky:

Formule

Sennův přestup k Ferrari překazila smrt

23. ledna 2004 10:20 - PRAHA

Tragická smrt brazilského pilota Ayrtona Senny překazila někdejší plány Ferrari na ovládnutí formule 1. Italská stáj se o fenomenálního jezdce intenzivně zajímala a také Brazilec byl přestupu nakloněn. Jenže pár měsíců před bombastickým odchodem od Williamsu se stala Sennovi osudnou Velká cena San Marina 1994.

 

Internet

Až nyní italský gigant odhalil, že zamýšlel eso formule 1 přetáhnout do rudého monopostu. "Hovořili jsme s ním o budoucnosti a jeho to velmi zaujalo," prohlásil šéf stáje Ferrari Jean Todt.

Italům se v polovině devadesátých let příliš nedařilo, k výšinám měl Ferrari dotlačit právě Senna, jeden z nejlepších jezdců všech dob. "Nemohli jsme se tehdy pyšnit velkolepými úspěchy, ale Ferrari mělo vždy výjimečné postavení v motoristickém světě. A Ayrton se chtěl stát součástí mýtu," řekl Todt.

Senna zahynul 1. května při havárii na GP San Marina v Imole. Příčinou nehody byl pravděpodobně prasklý sloupek řízení jeho vozu Williams-Renault, neovladatelný vůz pak ve vysoké rychlosti vyletěl ze zatáčky Tamburello a čelně narazil do zdi.

Sport.cz

Zrušit