Hamilton v Brazílii vyjel Mercedesu 100. pole position

Sao Paulo

Kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie formule 1 vyhrál Lewis Hamilton před Sebastianem Vettelem. Již jistý britský mistr světa dojel pro jubilejní 100. pole position Mercedesu v rekordním čase 1:07,281 a Vettela, který dostal napomenutí a pokutu 25 tisíc eur za porušení pravidel, porazil o 93 tisícin.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton po kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie.

Pětinásobný mistr světa Hamilton je v ideální pozici přiblížit Mercedes k zisku pátého Poháru konstruktérů za sebou. V průběžném pořadí má německá stáj zatím náskok 55 bodů před Ferrari, které k udržení naděje na první triumf od roku 2008 potřebuje získat o 13 bodů víc než Mercedes.

Vettel byl potrestán za to, že při vjezdu na váhu nevypnul motor a poté navíc při odjezdu zařízení poškodil. "Když se mění podmínky na trati, tak by nás na vážení volat neměli. Myslím, že v takové chvíli to není fér, takže jsem chtěl, aby si pospíšili," prohlásil Vettel.

Na třetím místě skončil Valtteri Bottas z Mercedesu, čtvrtý byl Kimi Räikkönen z Ferrari. Za nimi se seřadili jezdci Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo.

Kvalifikace na Velkou cenu Brazílie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sao Paulu:
1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:07,281,