Rubriky:

Formule 1

Hamilton tuší, že jej popularita nejspíš donutí opustit Británii

22. června 2007 09:53 - LONDÝN

Vedoucí muž seriálu mistrovství světa formule jedna Lewis Hamilton si podle svých slov uvědomuje, že ho současná obrovská popularita s největší pravděpodobností přinutí odstěhovat se z Británie. Dvaadvacetiletý nováček seriálu se díky svým výkonům za volantem monopostu mclaren stal ve své vlasti natolik známý, že bude možná muset kvůli hrozící absolutní ztrátě soukromí opustit rodinu i přátele.

"Je to čím dál horší," komentoval Hamilton zájem veřejnosti. Šéf jeho týmu Ron Dennis již dříve hovořil o tom, že by jezdci možná prospělo stěhování z ostrovů, a mladý Brit se už této myšlence nebrání.

"Když nemáte soukromí, bude to extrémně náročné, takže možná to bude něco, co budu muset udělat. Nemůžu vyjít na ulici, aniž by mě lidé poznali," řekl první pilot tmavé pleti ve formuli 1.

Další britští piloti v seriálu formule jedna už v zahraničí žijí. Jenson Button pobývá v Monaku, David Coulthard zase našel klid ve Švýcarsku.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.