Rubriky:

Formule 1

Alonso prý od kvalifikace s Hamiltonem nemluví

5. srpna 2007 21:21 - BUDAPEŠŤ

Stáj formule 1 McLaren se po Velké ceně Maďarska proměnila v tichou domácnost. Od soboty, kdy úřadující mistr světa Fernando Alonso v depu během kvalifikace zdržel svého kolegu a lídra šampionátu Lewise Hamiltona, na sebe oba piloti nepromluvili.

"Nevím, jestli má se mnou nějaký problém, ale od soboty na mě nemluví," řekl vítěz dnešního závodu Hamilton. Druhý muž průběžného pořadí Alonso, který byl za svůj kontroverzní manévr z kvalifikace přeřazen z pole position na šesté místo, se musel v závodě spokojit se čtvrtým místem. Jeho ztráta na první příčku v seriálu tak vzrostla na sedm bodů.

Španělský pilot se postaral o rozruch, když během kvalifikace asi o deset vteřin zdržel svého kolegu v depu a s největší pravděpodobností ho tak připravil o možnost vyjet si pole position pro nedělní závod.

"Myslím, že mi chtěl dát lekci, protože jsem ho nechtěl v kvalifikaci navzdory příkazům vedení předjet a dokonce jsem se kvůli tomu pohádal s Ronem Dennisem (šéf stáje)," dodal Hamilton. "Hned jsem se také každému členovi týmu omluvil. Všichni to pochopili, až na jednoho," prohlásil nováček ve formuli 1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1