Rubriky:

Formule 1

Alonso vyvrátil informace o odchodu z McLarenu

27. září 2007 14:01 - TOKIO

Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso popřel informace, že by měl po sezóně opustit stáj McLaren. O odchodu dvojnásobného úřadujícího mistra světa se spekuluje kvůli neshodám s vedením týmu.

"Mám smlouvu do roku 2009 a nemám s týmem jediný problém," prohlásil ve čtvrtek Alonso, který se chystá na nedělní Velkou cenu Japonska ve Fudži. "Nemůžu si dovolit neustále vyvracet všechny spekulace, ale ani jedna z nich není pravdivá," dodal pilot, který měl podle informací médií po sezóně odejít do Ferrari, Toyoty, nebo se vrátit do Renaultu.

Alonso současně prozradil, že už se také udobřil se šéfem stáje Ronem Dennisem. "Na poslední Velké ceně v Belgii jsme si sedli na hotelu a vše si vyříkali," prohlásil Španěl. Dennis před časem oznámil, že s Alonsem nemluvil kvůli jezdcovu svědectví, které pomohlo usvědčit McLaren ve špionážní aféře.

Mezinárodní automobilová federace FIA totiž tým potrestala pokutou 100 miliónů dolarů a ztrátou všech bodů v Poháru konstruktérů poté, co Alonsovy e-maily usvědčily McLaren z využití informací ze získaných tajných dokumentů konkurenčního Ferrari.

ČTK