Rubriky:

Formule 1

Dennis prý pustí Alonsa jen do soukromého týmu F1

1. listopadu 2007 13:22 - LONDÝN

Pokud Fernando Alonso opustí stáj formule 1 McLaren, pak jedině do soukromého týmu. Podle španělských médií je to podmínka šéfa stáje Rona Dennise, jenž ve středu poprvé o budoucnosti dvojnásobného mistra světa jednal s pilotovými zástupci. To by znamenalo minimální naději na angažování španělského jezdce pro zájemce z Renaultu, Toyoty a Hondy.

Naopak ve hře by měly být týmy Williams, Toro Rosso a Red Bull. Hodně se spekulovalo o tom, že by si pozici s Alonsem vyměnil německý pilot Williamsu Nico Rosberg. Manažer letošního vicemistra světa Luis García Abad to ale popřel. "To asi lidé vědí víc než já," sdělil britským novinářům.

Pravděpodobnější je údajně Alonsův odchod do Red Bullu. Jeho majitel a miliardář Dietrich Mateschitz podle Gazzetty dello Sport láká i bývalého technického ředitele Ferrari Rosse Brawna, jenž se zatím nedohodl s italským týmem na návratu. "Alonso, Brawn a šéfdesignér Adrian Newey (který dříve pracoval pro McLaren) by v Red Bullu vytvořili malý Dream Team," napsal španělský sportovní deník AS.

Oficiálně však Alonsovo okolí připouští pouze to, že má na stole několik nabídek, o kterých s jezdcem diskutuje. "Víme, co chceme v příští sezoně dělat, ale nevíme, zda je to možné," uvedl Abad. Všeobecně se předpokládá, že Alonso by měl rád jasno velmi brzy, protože mu brzy začne dovolená a poté už se přiblíží testovací dny jednotlivých týmů na novou sezónu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1