Velká cena Bahrajnu - minutu po minutě

PRAHA/MANÁMA

Jenson Button z týmu Brawn GP vyhrál Velkou cenu Bahrajnu a v mistrovství světa formule 1 vybojoval už třetí vítězství ve čtvrtém závodu sezóny. Druhý skončil Sebastian Vettel s red bullem, který navázal na předchozí triumf v Číně, třetí místo obsadil vítěz kvalifikace Jarno Trulli v toyotě.

15:36 Cíl - 1. Button, 2. Vettel, 3. Trulli.

15:30 Čtyři kola před koncem je Button blízko vítězství.

15:28 Vedoucí trojice si drží své postavení.

15:25 Teprve sedm kol před koncem odstupuje ze závodu první jezdec - Nakajima.

15:22 Räikkönen je šestý a jede tak pro první letošní body pro stáj Ferrari.

15:20 Aktuální pořadí: 1. Button, 2. Vettel, 3. Trulli.

15:16 Třináct kol před koncem musel do boxů také Räikkönen a vrátil se na sedmém místě.

15:10 Button se vrátil do vedení, další pořadí: 2. Räikkönen, 3. Vettel, 4. Trulli, 5. Barrichello.

15:08 Čeká se na druhou zastávku vedoucího Vettela - dochází k ní 17 kol před koncem závodu.

15:05 Lídří Button, Trulli i Hamilton podruhé v boxech, nové pořadí: 1. Vettel, 2. Button, 3. Räikkönen.

15:03 Kubica je po druhé zastávce v boxech poslední.

14:59 Glock sice odstartoval z první řady, ale po druhé zastávce v boxech je až desátý.

14:56 Massa je po druhé zastávce v boxech až osmnáctý.

14:53 Massa je s druhým ferrari čtrnáctý.

14:51 Räikkönen jede na šestém místě.

14:47 Pořadí v čele se nemění.

14:42 V boxech byl i Fin, takže pořadí se změnilo: 1. Button, 2. Trulli, 3. Vettel, 4. Hamilton.

14:38 Po dvaceti kolech závodu nebyl v boxech z lídrů jen vedoucí Räikkönen.

14:36 Pořadí: 1. Räikkönen, 2. Button, 3. Trulli.

14:33 Do boxů jede i vedoucí Vettel.

14:31 Aktuální pořadí: 1. Vettel, 2. Räikkönen, 3. Button.

14:29 Důležitá pasáž, v boxech jsou Button i Hamilton.

14:28 Barrichello klesl po zastávce v boxech na 10. místo.

14:25 Aktuální pořadí: 1. Button, 2. Hamilton, 3. Vettel.

14:23 Glock zajel poprvé do boxů, zařadil se na desáté místo. V boxexh je také jeho stájový kolega Trulli.

14:21 Nejrychlejší kolo zajel druhý Trulli, Massa je sedmnáctý.

14:18 Exmistři světa jedou na zbývajících bodovaných místech - sedmý Räikkönen a osmý Alonso.

14:14 Aktuální pořadí: 1. Glock, 2. Trulli, 3. Button, 4. Hamilton, 5. Vettel, 6. Barrichello.

14:12 Vedoucí Glock znovu zajel nejrychlejší kolo.

14:10 Massa s ferrari jede již po třech kolech do boxů.

14:08 Vítěz minulého závodu Vettel je zatím pátý.

14:06 Aktuální pořadí - 1. Glock, 2. Trulli, 3. Button.

14:04 Odstartováno - obě toyoty si udržely první místo, ohrožuje je Hamilton.

14:00 Vozy vyrážejí do zahřívacího kola.

Oba jezdci Toyoty nenašli v sobotní kvalifikaci přemožitele především díky tomu, že jeli s lehkými vozy, a bude tedy zajímavé sledovat, s jakou strategií týmy vyrukují. O výhru se budou ucházet také oba brawny, které kralovaly v Austrálii i Malajsii. Vedoucí muž seriálu Brit Jenson Button má navíc slušnou výchozí pozici, neboť startuje ze druhé řady vedle vítěze posledního závodu v Číně Sebastiana Vettela.

Zlepšení prokazuje také vůz úřadujícího mistra světa Lewise Hamiltona. Ten s mclarenem skončil v kvalifikaci pátý.