Rubriky:

Formule 1

Mistr světa formule 1? Lauda věří Buttonovi, Schumacher fandí Vettelovi

14. října 2009 14:56 - PRAHA

Již tuto neděli při Velké ceně Brazílie může být rozhodnuto o titulu mistra světa ve formuli 1. Lídru šampionátu, Jensonu Buttonovi, stačí získat pouhých šest bodů. Svět formule 1 by však chtěl napětí až do posledního závodu v Abú Zabí. A sedminásobný mistr světa Michael Schumacher by si přál, aby titul nakonec získal jeho krajan Sebastian Vettel.

Do konce letošního seriálu mistrovství světa formule 1 zbývají pouhé dva závody - v Brazílli (18. října) a Abú Zabí (1. listopadu). A i když má vedoucí muž průběžného pořadí Jenson Button náskok před druhým Rubensem Barrichellem čtrnáct bodů, nic ještě není rozhodnuto.

Do hry o titul se ještě chce vložit Sebastian Vettel, který na třetí příčce ztrácí šestnáct bodů. A rád by napodobil Kimiho Räikkönena, který před dvěma lety dohnal velkou ztrátu (17 bodů - pozn. red.) a nakonec se radoval z titulu...  Dvaadvacetiletému Vettelovi drží palce i jeho krajan Michael Schumacher.

"Tato sezóna se nakonec ukázala být velmi zajímavou. Já i další fanoušci formule 1 se už moc těšíme na to, co se bude dít v posledních dvou závodech," prohlásil Michael Schumacher na svých webových stránkách.

"Šampionát je stále otevřený. A Sebastian Vettel má šanci na titul. To je samo o sobě velký úspěch. Jsem si jistý, že udělá vše pro to, aby v obou závodech předvedl co nejlepší výkon. Matematicky je ještě možné, aby vyhrál a já mu budu držet palce," řekl sedminásobný mistr světa.

Lauda: Button musí jet inteligentně

"Já jsem si vždy říkal, že není konec, dokud není zcela rozhodnuto. A proto musíte bojovat až do samého závěru. A Sebastian má pravděpodobně stejný názor," dodal čtyřicetiletý Němec.

Naopak podle trojnásobného šampióna Nikiho Laudy je o letošním mistru světa rozhodnuto. "Nemá na práci nic jiného, než ten náskok dovézt až do cíle. Když bude jezdit inteligentně, podaří se mu to," řekl šedesátiletý Lauda.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1