Rubriky:

Formule 1

OBRAZEM: Lotus představil vůz, který vrátí značku po 16 letech do F1

12. února 2010 20:23 - LONDÝN

Stáj Lotus, jeden z nováčků mistrovství světa formule jedna, dnes v Londýně představila svůj monopost s typovým označením T127. Tým se slavnou minulostí se do elitního seriálu vrací po šestnácti letech.

 

Luke MacGregor, Reuters

"Slova nemohou vyjádřit, jak se cítím," prohlásil na prezentaci šéf týmu Tony Fernandes, majitel letecké společnosti Air Asia.

Šéf týmu Lotus Tony FernandesŠéf týmu Lotus Tony Fernandesfoto: Reuters/Luke MacGregor

Monopost Lotus je vyveden v černé a zelené barvě se žlutými pruhy. Po testech na utajeném místě v Anglii čeká vůz oficiální asfaltová premiéra příští týden ve španělském Jerezu.

Piloti stáje Lotus Jarno Trulli (vlevo), Fairuz Fauzy (druhý zleva) a Heikki Kovolainen (druhý zprava) a šéf týmu Tony Fernandes pózují před monopostem Lotus T127.Piloti stáje Lotus Jarno Trulli (vlevo), Fairuz Fauzy (druhý zleva) a Heikki Kovolainen (druhý zprava) a šéf týmu Tony Fernandes pózují před monopostem Lotus T127.foto: Reuters/Luke MacGregor

Do kokpitu se posadí jezdci se zkušenostmi z F1 - bývalý finský pilot McLarenu Heikki Kovalainen a zkušený Ital Jarno Trulli, jenž byl naposledy v Toyotě.

Piloti Jarno Trulli (vlevo) a Heikki Kovolainen představují nový monopost stáje formule 1 Lotus.Piloti Jarno Trulli (vlevo) a Heikki Kovolainen představují nový monopost stáje formule 1 Lotus.foto: Reuters/Luke MacGregor

Tým sice sídlí nedaleko továrny Lotus v anglickém Norfolku, vlastní ho však malajská vláda a konsorcium malajských obchodníků. Lotus působil v F1 v letech 1958-94, jeho jezdci vyhráli 79 Velkých cen a stáj získala šestkrát Pohár konstruktérů.

Piloti nového týmu formule 1 Lotus Jarno Trulli (vlevo), Fairuz Fauzy (vpravo) Heikki Kovolainen (druhý zprava) a šéf týmu Tony Fernandes představují monopost Lotus T127.Piloti nového týmu formule 1 Lotus Jarno Trulli (vlevo), Fairuz Fauzy (vpravo) Heikki Kovolainen (druhý zprava) a šéf týmu Tony Fernandes představují monopost Lotus T127.foto: Reuters/Luke MacGregor

Po týmu Virgin je tak Lotus druhým nováčkem, jenž ukázal svůj nový vůz. Stále se čeká na týmy Campos Meta a USF1, jejichž účast v úvodní Grand Prix sezóny v Bahrajnu 12. března je nejistá.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1