Rubriky:

Formule 1

Alonso po vítězství v Bahrajnu: Ferrari je nejlepší tým na světě

15. března 2010 13:02 - PRAHA

Lepší start do sezóny si Fernando Alonso nemohl přát. Dvojnásobný mistr světa loni na podzim přestoupil z Renaultu do Ferrari a udělal dobře. V neděli totiž s novým týmem ovládl úvodní závod nového ročníku - Velkou cenu Bahrajnu. A po dlouhých sedmnácti měsících se opět mohl radovat z vítězství ve formuli 1.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

"Vyskočit na nejvyšší stupínek byl výjimečný pocit," rozplýval se Alonso. "Byl to speciální den. Stát na stupních vítězů je vždy zvláštní, ale s Ferrari je to ještě lepší. Tenhle tým má velkou historii, a proto jsou zde i větší očekávání. Náš vztah ale začal nejlépe, jak mohl," radoval se dál mistr světa z let 2005 a 2006.

"Přes zimu jsme velmi tvrdě pracovali a nyní začínají být vidět první výsledky. Tuhle výhru bych chtěl věnovat všem lidem v Itálii, prezidentovi stáje di Montezemolovi a mechanikům, kteří nám dali fantastické auto. Tenhle tým je nejlepší na světě," prohlásil osmadvacetiletý pilot, který na vítězství v závodě formule 1 čekal od října 2008.

Massa musel šetřit benzím

Velkou radost z druhého místa ve Velké ceně Bahrajnu měl i Alonsův stájový kolega Felipe Massa, který se do formule 1 vrátil po vážném zranění lebky. "Tohle je můj nejlepší výsledek na úvod sezóny od té doby, co ve formuli 1 jezdím," pochvaloval si osmadvacetiletý Brazilec. Byl to velmi dobrý závod a vzhledem k problémům, které jsem ve Velké ceně měl, jsem s druhým místem velmi spokojený."

"Když jsem totiž začal nahánět Fernanada, objevily se problémy s teplotou v autě a měl jsem moc vysokou spotřebu. A tak jsem posledních pětadvacet, třicet kol musel palivo šetřit, nic jiného jsem dělat nemohl," vysvětloval Massa, který už se těší na Velkou cenu Austrálie. Ta se pojede v neděli 28. března.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1