Rubriky:

Formule 1

Šéf Hispanie odvolal protest v Monaku, FIA jej uklidnila

26. května 2011 14:50 - PRAHA/MONTE CARLO

Protestovat se nebude. Šéf stáje Hispania Racing Colin Kolles se dočkal ujištění ze strany Mezinárodní automobilové federace (FIA) řešit foukané difuzory a odvolal svůj plán napadnout výsledky Velké ceny Monaka. Kolles žádal okamžitý zákaz využití výfukových plynů ke zvýšení přítlaku na zadní nápravu s poukazem na fakt, že jde o pohyblivý aerodynamický prvek ovládaný plynovým pedálem.

 

BRT

FIA minulý týden překvapila stáje formule 1, když jen pár dnů před Velkou cenou Španělska vyhlásila okamžité omezení využití výfukových plynů hnaných na zadní difuzor v režimu, kdy motor není pod plynem. Na nátlak týmů však federace své rozhodnutí odložila a nechá jej ještě 16. června přezkoumat Technickou pracovní skupinou. Kolles, jehož tým tzv. foukaný difuzor neužívá, však trval na tom, že technická vychytávka odporuje pravidlům vymezujícím aerodynamiku ve formuli 1 a chtěl napadnout výsledky z Monte Carla.

Svůj úmysl sdělil také v dopise šéfovi FIA Jeanu Todtovi, v němž žádal okamžitou akci. Federace jej ale uklidnila s tím, foukané difuzory jsou na pořadu dne. „FIA nás požádala, abychom se přepnuli do pohotovostního režimu a proto protest odvolávám. Věříme, že federace bude reagovat na foukané difuzory správným směrem,“ podotkl Kolles ve čtvrtek v předvečer formulového svátku v Monte Carlu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1