Rubriky:

Formule 1

Heidfelda v kokpitu Renaultu nahradí synovec legendy Senna

24. srpna 2011 20:40 - KOLÍN NAD RÝNEM

Po nevydařených výkonech v dosavadním průběhu sezóny skončil v kokpitu týmu formule 1 Lotus Renault německý pilot Nick Heidfeld. Pro nedělní Velkou cenu Belgie a s největší pravděpodobností i zbytek roku ho nahradí Bruno Senna, synovec tragicky zemřelé legendy Ayrtona Senny.

 

/www.nickheidfeld.com

Čtyřiatřicetiletý Heidfeld nahradil v Renaultu vážně zraněného Poláka Roberta Kubicu a hned ve druhé Grand Prix sezóny v Malajsii se blýskl třetím místem. Pak však měly jeho výkony klesající tendenci, a když nedokončil minulé dva závody, dočkal se veřejné kritiky od vedení týmu.

Jeho nahrazení testovacím jezdcem Sennou pak bylo pouze otázkou času. Spekulace ukončil Renault dnes, když sedmadvacetiletého Brazilce nominoval do Velké ceny Belgie spolu s Rusem Vitalijem Petrovem. Podrobnosti budou oznámeny ve čtvrtek.

Senna má za sebou z loňského roku 18 Velkých cen v kokpitu slabé Hispanie. V červencové Grand Prix Maďarska letos poprvé absolvoval páteční tréninkové jízdy za Renault.

Heidfeld tak v nejbližší době nerozšíří svou bilanci 184 závodů v mistrovství světa F1 a zůstane služebně nejstarším jezdcem, jenž dosud nevyhrál Grand Prix.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1