Rubriky:

Formule 1

Klid a mír v Bahrajnu? Boss Ecclestone rozhodl, že se tam F1 pojede

13. dubna 2012 09:10 - Šanghaj

Velká cena Bahrajnu formule 1 se s definitivní platností příští víkend pojede. Oznámila to Mezinárodní automobilová federace (FIA) po obdržení záruk, že pro účastníky Grand Prix je v neklidné zemi zaručena bezpečnost.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Závod mistrovství světa F1 v Bahrajnu byl loni zrušen kvůli povstání šíitské opozice proti sunnitskému režimu a podobný scénář hrozil i letos. V zemi se konají protivládní demonstrace a dochází k pouličním nepokojům, nicméně FIA po zprávách od diplomatů a nezávislých expertů dala Velké ceně zelenou.

"Na základě informací, které v této fázi máme, jsme spokojeni se všemi bezpečnostními opatřeními souvisejícími se závodem mistrovství světa v Bahrajnu," uvedla FIA v oficiálním prohlášení. "Proto FIA potvrzuje, že F1 Grand Prix Bahrajnu 2012 se bude konat podle plánu," dodali představitelé federace.

FIA tak potvrdila názor šéfa seriálu Bernieho Ecclestona, jenž v minulých dnech uvedl, že Velkou cenu by zrušil pouze v případě, že by o to požádaly místní autority. Dnes se jednaosmdesátiletý Brit v dějišti nedělní Velké ceny Číny v Šanghaji sešel s šéfy týmu a tlumočil jim verdikt federace.

"Do politiky se nepleteme"

"Jsou šťastní. V Bahrajnu se nic neděje. Znám lidi, kteří tam žijí, a je to tam velmi klidné a pokojné," uvedl Ecclestone několik hodin poté, co byla při explozi v metropoli Manámě zničena dvě auta. V pondělí bylo během protestů podomácky vyrobenou bombou zraněno sedm policistů, z toho tři vážně. "Nepleteme se do politiky. Oni si své interní problémy vyřeší, tím jsem si jistý," dodal Ecclestone.

Zatím poslední Grand Prix Bahrajnu v roce 2010 byla zahajovacím závodem sezóny a navštívilo ji sto tisíc diváků. Příští víkend bude čtvrtou Velkou cenou dvacetidílného seriálu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1