Rubriky:

Formule 1

Nehodu De Villotaové nezpůsobila technická závada monopostu

16. července 2012 17:10 - Banbury

Vážnou nehodu španělské pilotky Marie de Villotaové před dvěma týdny na letišti v Británii nezavinila technická závada monopostu. Po skončení interního vyšetřování to dnes oznámil zaměstnavatel testovací jezdkyně, ruská stáj formule 1 Marussia.

 

Rob Griffith, ČTK/AP

Dvaatřicetiletá De Villotaová 3. července při testech aerodynamiky na letišti v Duxfordu narazila na rovince do nakládací rampy zaparkovaného týmového kamionu. Její monopost směřoval k mechanikům do boxu, ale nečekaně zrychlil. Dcera někdejšího pilota F1 trefila rampu v úrovni hlavy, měla proraženou lebku, podstoupila dvě operace a přišla o pravé oko.

"Po pečlivém přezkoumání všech údajů a informací tým došel k závěru, že můžeme vyloučit stav vozu jako příčinu nehody," uvedl šéf stáje John Booth. Nejpravděpodobnější příčinou tak byla jezdecká chyba pilotky, která řídila vůz formule 1 teprve počtvrté a vůbec poprvé pro stáj Marussia.

Podle Bootha zůstává De Villotaová hospitalizována, ale začíná se zotavovat. "Vyšetřovací práce jsme ukončili a můžeme se znovu zaměřit na prioritu, kterou je pro nás Mariino zdraví a podpora její rodiny," dodal týmový šéf.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1