Rubriky:

Formule 1

Kubica opět usedl při rallye za volant a věří v návrat do F1

9. září 2012 11:37 - Monza

Polský pilot Robert Kubica, který se stále zotavuje z loňské autonehody, se nevzdává naděje na návrat do formule 1. Někdejší jezdec stáje Renault to prohlásil poté, co se o víkendu vrátil za volant při rallye Ronde Gomitolo di Lana v Itálii.

 

www.motorsport-kopecky.cz

"Být tady je dobrý krok, ale radši bych byl někde jinde," řekl sedmadvacetiletý Kubica v narážce na nedalekou Velkou cenu Itálie formule 1 v Monze. "Pořád mě čeká dlouhá cesta a asi už na tom fyzicky nikdy nebudu stejně jako dřív. Ale nehodlám se jen tak vzdát," dodal.

Kubica havaroval loni v únoru při regionální rallye Ronde di Andora v Itálii a málem přišel o pravou ruku. V nemocnici strávil dva měsíce a podrobil se pěti operacím, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti. "Cílem je pořád návrat do formule 1. Nejbližší měsíce ukážou, jestli se mi to povede příští rok, nebo až v roce 2014," prohlásil.

Před zraněním jezdil Kubica ve formuli za Renault, se kterým mu skončila smlouva. "Jsme v kontaktu s jeho manažerem, ale nic víc. Už delší dobu ani nevím, jak na tom vlastně je," uvedl šéf Renaultu Eric Boullier.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1