Rubriky:

Formule 1

Blbec, nemá tuchu, o čem mluví, pustil se Räikkönen do Péreze

27. května 2013 16:33 - Praha/Monte Carlo

Ve výčtu událostí, které přinesla nedělní Velká cena Monaka vozů formule 1, nemůže chybět incident mezi Kimim Räikkönenem ze stáje Lotus a Sergiem Pérezem z McLarenu. Vzájemný karambol, po němž byl finský pilot rád za poslední bodované místo a mexický jezdec ze závodu odstoupil, pokračoval po závodu i v paddocku a oba jezdci na sobě nenechali nit suchou.

 

Benoit Tessier, Reuters

K incidentu došlo v 72. kole při nájezdu do šikany Nouvelle. Pérez se snažil zleva protlačit před Räikkönena, který mu ale zavřel cestu a mexický jezdec odrbal svůj monopost o bariéru a následně odstoupil.

„Jel jsem super závod, dokázal jsem předjet pár vozů... Jenže Kimi mi tam nenechal dost prostoru. Přitom jsem v tom místě předjel Jensona Buttona i Fernanda Alonsa a Jenson mi tam předjetí dokázal vrátit. Předjíždění v Monaku je pokaždé hodně riskantní, a proto byste měli nechat rychlejšímu vozu trochu místa," vyprávěl Pérez v paddocku po závodu.

Svými slovy ovšem pilot McLarenu pěkně dopálil jindy na slovo skoupého Räikkönena, který po karambolu musel z pátého místa také do boxů a nakonec byl rád za poslední bodovanou desátou příčku.

Pérez by měl přehodnotit svůj jezdecký styl

„Kvůli blbému manévru Péreze jsme v průběžném pořadí šampionátu ztratili tolik bodů na Vettela, to si nemůžeme dovolit," čertil se finský jezdec. „Trefil mě zezadu a to je celé. Jestli si myslí, že je má chyba, když se přiřítí do zatáčky jako blázen, tak to vážně nemá potuchu, o čem je tady řeč," láteřil mistr světa z roku 2007.

A podle Räikkönena by měl Pérez přehodnotit svůj jezdecký styl. „Není to poprvé, co takhle někoho napálil. Vypadá to, jako by neustále očekával, že ostatní budou dopředu předvídat, co provede, a když takhle vpálí do zatáčky, že snad uhnou," kroutil hlavou třiatřicetiletý zkušený závodník.

Při pohledu na pořadí mistrovství světa není divu, že se pilot Lotusu tak dopálil. Sebastian Vettel má po šestém závodu náskok jednadvacet bodů právě na finského pilota, třetí Alonso je o dalších osm bodů pozadu. „Nebyl to ideální víkend. Zaplaťpánbůh za ten bod, který jsem nakonec vybojoval," dodal Räikkönen.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1