Rubriky:

Formule 1

Ferrari už hon na Vettela vzdává a soustředí se na příští sezónu

23. září 2013 18:33 - Maranello

Stáj Ferrari rezignovala na stíhání suverénního Němce Sebastiana Vettela v letošním mistrovství světa formule 1. Šéf italského týmu Stefano Domenicali oznámil, že se už budou soustředit na vývoj vozu pro příští sezónu. Vettel v neděli vybojoval v Singapuru třetí vítězství za sebou a míří za čtvrtým titulem v řadě. Na druhého Španěla Fernanda Alonsa z Ferrari má šest závodů před koncem náskok 60 bodů.

 

Dita Alangkara, ČTK/AP

"Před letní pauzou jsme intenzivně pracovali na tom, abychom do Singapuru udělali výkonnostní skok. Místo toho jsme ještě více ztratili," komentoval Domenicali více než půlminutovou ztrátu v cíli nočního závodu na německou hvězdu Red Bullu.

"Teď je jasné, že 99 procent naší energie věnujeme projektu na příští rok, protože to bude komplikované a velmi důležité," uvedl dnes Domenicali. Formuli 1 čeká přechod na turbomotory, což bude znamenat velké technické změny na vozech.

Musíme být realisty

I Alonso po nedělním závodě uznal, že boj o titul už je pro něj letos ztracený. "Musíme být realisty. Zbývá pár závodů a ten odstup se pořád zvětšuje. Nezbývá nám než si to přiznat," řekl bývalý dvojnásobný šampion.

Na otázku, co může spolu s týmem udělat s ohledem na rychlost vozů Red Bull, řekl jednoznačně: "Nic." Za Vettelem dojel Alonso na druhém místě potřetí za sebou. "Samozřejmě se snažíme, co to jde. Snažíme se vylepšit auto, ale pořád to nestačí. Oni jsou lepší každý víkend. Jsou každý víkend fantastičtí. Vyhrávají po zásluze," dodal.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1