Rubriky:

Formule 1

Ecclestoneovi opět hrozí soud. Banka odmítla jeho 33 miliónů dolarů jako vyrovnání

9. srpna 2014 15:16 - Mnichov

Šéfovi formule 1 Berniemu Ecclestoneovi opět hrozí soud. Německá banka BayernLB, která v minulosti vlastnila práva na prestižní seriál, odmítla jeho návrh na mimosoudní vyrovnání ve výši 33 miliónů dolarů (686 miliónů korun). Třiaosmdesátiletý Brit se tak chtěl vyhnout případné žalobě o odškodnění, kterou mu banka začátkem roku pohrozila. Ecclestonea chtěla žalovat o 400 miliónů dolarů (8,3 miliardy korun), zatím se však na soud neobrátila.

 

Michael Dalder, Reuters

Dlouholetý promotér šampionátu se tento týden dohodl na mimosoudním vyrovnání ve výši 100 miliónů dolarů se státním zastupitelstvím v Mnichově, které ho vinilo z korupce při prodeji komerčních práv na F1 v roce 2006. Ecclestone tehdy údajně uplatil představitele BayernLB Gerharda Gribkowského 44 milióny dolarů za bezproblémový prodej práv společnosti CVC, což mu mělo zajistit, že si udrží vliv v seriálu.

Vedení BayernLB se cítí podvedeno. Práva prý byla prodána pod cenou, navíc banka vyplatila Ecclestoneovi provizi 41 miliónů dolarů. Soud souhlasil se stomiliónovým soudním vyrovnáním, protože usvědčit Ecclestonea z korupce by prý bylo obtížné.

Britský miliardář tvrdí, že nešlo o úplatek, ale že ho Gribkowsky vydíral. Bankéř byl za přijetí úplatku už dříve odsouzen k osmi a půl letům vězení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1