Rubriky:

Formule 1

S Halo je viditelnost stejná, jezdci si ale kvůli němu budou muset pořídit šití

28. února 2018 21:23 - Barcelona/Praha

Od letošní sezóny budou piloti formule 1 jezdit s ochranou kokpitu Halo. Na novinku si pomalu zvykají na právě probíhajících předsezónních testech v Barceloně. Podle některých jim nový ochranný systém nijak nepřekáží a neomezuje jejich výhled, avšak potřebovat kvůli němu prý budou nit a jehlu.

 

Albert Gea, Reuters

„Možná to bude znít hloupě, ale při jízdě jsem to nevnímal,“ řekl o Halo Daniel Ricciardo na webu Autosport.com. „Samozřejmě, že když lezete nebo vylézáte z auta tak si toho všimnete, ale na trati to bylo v pořádku. Udělali jsme nějaké starty, protože jsme si mysleli, že by na startovní světla mohlo být hůře vidět, ale bylo to fajn,“ uvedl dále jezdec týmu Red Bull.

Spokojený byl i dvojnásobný světový šampión Fernando Alonso. „Když se podíváte na fotografie, tak vidíte Halo uprostřed výhledu. Při jízdě se ale z různých důvodů soustředíte na dlouhou vzdálenost, takže si nevšímáte prostřední části vozu. Nebyl s tím žádný problém. Jde o ochranu našich hlav, a to je důležité, další debaty jsou bezpředmětné,“ vysvětloval jezdec McLarenu.

Potíže má ale kvůli novému ochrannému systému Pierre Gasly. Dvaadvacetiletý závodník stáje Toro Rosso si stěžuje, že kvůli Halo bude muset požádat o více kombinéz. Ty se prý kvůli němu trhají. „Pokud jde o viditelnost, tak je to stejné,“ prohlásil na webu Motorsport.com Gasly.

„Samozřejmě, že vnímáte, že je něco nad vámi. Při jízdě se ale soustředíte a nevšímáte si toho. Velkou výzvou je ale vlézt a vylézt z auta. Už po prvním dnu jsem měl na kombinéze totiž spoustu děr. Je to dost divné. Asi jich na sezónu budu potřebovat opravdu hodně,“ dodal Gasly.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1