Pešek odstartuje do Velké ceny Francie ze čtvrté řady

LE MANS

Motocyklový závodník Lukáš Pešek obsadil v kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Francie 15. místo a odstartuje do závodu v kategorii do 250 ccm ze čtvrté řady. Druhý český zástupce v mistrovství světa Karel Abraham zajel na okruhu v Le Mans 18. čas a na roštu bude o jednu řadu za Peškem.

Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek

Pole position získal Španěl Alex Debon, jenž stejně jako většina jezdců v této kategorii včetně obou Čechů sedlá stroj značky Aprilia. Pešek v sobotu nevylepšil svůj čas z pátku, pohoršil si o dvě příčky a na Debona ztratil půldruhé sekundy. Abraham zaostal už přes dvě sekundy.

V královské kategorii MotoGP získal v posledním kole pole position španělský lídr šampionátu Dani Pedrosa na hondě, jenž porazil o 127 tisícin sekundy Američana Colina Edwardse s yamahou. První řadu zkompletuje mistr světa Casey Stoner na ducati.

Čtvrté místo patří vítězi minulé Grand Prix Číny Valentinu Rossimu, jehož následuje jeho týmový kolega z Yamahy Jorge Lorenzo. Jednadvacetiletý Španěl zajel pátý čas navzdory tomu, že si ještě nevyléčil zranění po pádu z Číny a také v Le Mans v trénincích dvakrát upadl.

V nejslabší kategorii do 125 ccm dovršil španělský triumf prvním kvalifikačním vítězstvím v sezóně Sergio Gadea na aprilii.

Výsledky:
Do 125 ccm: 1. Gadea (Šp./Aprilia) 1:43,515, 2. Smith (Brit./Aprilia) -0,025, 3. Bradl (Něm./Aprilia) -0,195, 4. Corsi (It./Aprilia) -0,196, 5. Cortese (Něm./Aprilia) -0,296, 6. Di Meglio (Fr./Derbi) -0,441.
Do 250 ccm: 1. Debon 1:38,479, 2. Bautista (oba Šp./Aprilia) -0,088, 3. Simoncelli (It./Gilera) -0,169, 4. Lüthi (Švýc./Aprilia) -0,309, 5. Pasini (It./Aprilia) -0,311, 6. Kallio (Fin./KTM) -0,572, ...15. Pešek -1,445, 18. Abraham (oba ČR/Aprilia) -2,116.
MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:32,647, 2. Edwards (USA/Yamaha) -0,127, 3. Stoner (Austr./Ducati) -0,347, 4. Rossi (It./Yamaha) -0,510, 5. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,622, 6. Hayden (USA/Honda) -0,639.