Rubriky:

Motocykly

Plochodrážní Zlatou přilbu pojede sedm jezdců z Grand Prix

19. září 2013 13:29 - Praha

Sedm stálých jezdců z prestižního seriálu Grand Prix pojede letošní 65. ročník plochodrážního závodu o Zlatou přilbu města Pardubic, který se uskuteční v neděli 29. září. V šestatřicetičlenném startovním poli bude také šest českých reprezentantů.

 

Petr Makušev

Součástí celého plochodrážního víkendu budou čtyři závody. Vedle tradiční Zlaté přilby a Zlaté stuhy také finále mistrovství světa juniorských družstev a navíc nově se rozvíjející disciplína flat track.

Přihlášen je Švéd Andreas Jonsson, který jako jediný ze startujících dokázal Zlatou přilbu už vyhrát, a to v roce 2007. Ze seriálu MS budou na startu jeho krajan Antonio Lindbäck, Slovinec Matej Žagar, Polák Krzysztof Kasprzak, Dán Niels-Kristian Iversen, dvojnásobný mistr světa Greg Hancock z USA a také Australan Darcy Ward, který pojede i juniorské finále reprezentačních týmů.

Z českých závodníků dali organizátoři možnost poměřit síly se špičkou Josefu Francovi, Matěji Kůsovi, Tomáši Suchánkovi, Hynku Štichauerovi a Václavu Milíkovi. Toho čeká vedle Zlaté přilby a finále mistrovství světa juniorských družstev také závod o Zlatou stuhu.

Chybět budou Drymlové

"Jako šestý Čech pojede Zlatou přilbu po Milíkovi nejlepší tuzemský junior ze sobotního závodu o Zlatou stuhu," řekl trenér Milan Špinka. Naopak chybět budou pardubické hvězdy ploché dráhy Aleš Dryml, kterého čeká finále mistrovství Evropy, i jeho bratr Lukáš Dryml, jenž se nedávno zranil a předčasně ukončil sezónu.

Favority Zlaté přilby jsou Ward, Švédové, ale také zkušený Hancock. Překvapit může nevyzpytatelný Brit Chris Harris. "Chtěli jsme také Australana Chrise Holdera, ale je zraněný, což je velká škoda. Chtěl u nás závodit," řekl sportovní manažer Evžen Erban.

V pátek 27. září se ve Svítkově pojede flat track a Zlatá stuha, v sobotu pak finále MS juniorských družstev, v němž česká čtveřice Milík, Zdeněk Holub, Roman Čejka a Eduard Krčmář změří síly s Australany, Dány a favorizovaným Polskem. Start Zlaté přilby je v neděli ve 13:30, finále je připraveno na 18:20.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly