Zkrácenou Grand Prix ve Varšavě vyhrál slovinský plošinář Žagar

Varšava

Nový ročník mistrovství světa na ploché dráze začal fiaskem. Závod ve Varšavě byl ukončen už po dvanácti jízdách kvůli problémům se startovacím zařízením a špatnému stavu oválu na Národním stadionu, který v roce 2012 hostil zápasy mistrovství Evropy ve fotbale. Vítězem Grand Prix Polska se stal Slovinec Matej Žagar, který ze tří startů vytěžil dvě vítězství a jedno druhé místo.

Dvaatřicetiletý Žagar si připsal druhé prvenství v kariéře. Za ním skončili Brit Chris Harris a domácí Jaroslaw Hampel.

Závod byl rozlučkou s mistrovstvím světa pro polskou legendu Tomasze Golloba, který startoval na divokou kartu a obsadil desáté místo. "Byl jsem tu jako host a všechno mohl pozorovat jen z ústraní. Moje loučení nemůže překrýt, co se přihodilo. Fanouškům děkuji za všechny milé projevy," uvedl světový šampion z roku 2010 po závodě, který přilákal do ochozů přes 50 tisíc diváků.

Seriál bude pokračovat 16. května ve finském Tampere, o týden později se pojede v Praze na Markétě.