Rubriky:

Motocykly

Brněnští radní schválili dotaci pro motocyklovou Grand Prix, rozhodnou zastupitelé

16. června 2015 15:08 - Brno

Brněnští radní schválili návrh smlouvy na dotaci 50 miliónů korun pro letošní ročník motocyklové Grand Prix České republiky. Původně mělo město dát 10 miliónů, ale dosavadní pořadatel Automotodrom Brno oznámil, že závod nebude moci z finančních důvodů zorganizovat. Proto chce město pořádání mistrovství světa silničních motocyklů v Brně zachránit. Zastupitelstvo bude dotaci schvalovat příští úterý.

 

Team Racing SIC M7 Drive, ČTK

Návrh schválilo devět radních a jeden se zdržel, primátor Brna Petr Vokřál (ANO) u hlasování chyběl. Radní doporučí zastupitelstvu schválit smlouvu o partnerství mezi Brnem, Automotodromem Brno a společností Dorna Sports, která je promotérem závodů a poskytuje licenci na jejich pořádání. Smlouva se týká pouze letošního roku. "Ke smlouvě může přistoupit další subjekt jako například kraj nebo stát. Pokud připojí svůj vklad, město Brno o tyto peníze svou dotaci poníží. Určitě ale chceme dát alespoň 10 miliónů," dodala Liptáková.

Automotodrom minulý týden Brnu oznámil, že nemá zájem nadále Velkou cenu v Brně organizovat. Závod se má uskutečnit 16. srpna. Právě z toho důvodu se už minulý týden radní rozhodli, že by mohli na závod mimořádně v letošním roce poskytnout 50 miliónů korun místo deseti. V úterý radní záměr schválili a doporučí ho zastupitelstvu.

Je rodinným stříbrem Brna

"Grand Prix je rodinným stříbrem Brna a bylo by škoda o něj přijít," uvedla Liptáková. Primátor Brna považuje Velkou cenu za dobrou reklamu pro město, přičemž závody mají i velký ekonomický přínos jak pro město, tak pro stát. "Bylo by škoda to ztratit. Považoval bych to za ostudu," uvedl Vokřál.

Automotodrom Brno už loni informoval o tom, že Velkou cenu nepojede bez podpory státu. Důvodem byla ztrátovost závodů vlivem zalistovacího poplatku, který činí kolem 70 miliónů korun. Stát proto poskytl 30 miliónů korun, které od něj převzal Jihomoravský kraj a měl je zaplatit Dorně. Protože je však přijal až po lednovém schválení vládou v letošním roce, nelze peníze použít na loňský rok, na který měly původně jít.

Proto má Jihomoravský kraj peníze stále na účtu a nabízí je pro letošní ročník. Chce k nim přidat dalších 20 miliónů korun, ale padesátimilionovou dotaci si podmiňuje spolupořadatelstvím. Na to Automotodrom nepřistoupil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly