Rubriky:

Motocykly

Kornfeil zajel v Assenu nejlepší kvalifikaci v sezóně!

24. června 2017 13:43 - Assen
(Aktualizováno: 24. června 2017 15:31)

Jakub Kornfeil odstartuje do motocyklové Velké ceny Nizozemska v třídě Moto3 z páté řady. Český závodník v sobotu v deštivém Assenu zajel třináctý čas a zaznamenal nejlepší kvalifikační výsledek v sezóně.

 

Facebook

V královské MotoGP byl Karel Abraham celkově osmnáctý, což znamená šestou řadu na roštu. První pole position v nejsilnější kategorii si v osmé Grand Prix sezóny připsal nováček Johann Zarco z Francie, jenž předčil o 65 tisícin sekundy Španěla Marca Márqueze.

Pole position v Moto3 získal Španěl Jorge Martín. Kornfeil na něj ve své nejlepší kvalifikaci od zářijové Velké ceny San Marina ztratil 3,497 sekundy.

"I když máme za sebou nejlepší kvalifikaci, jsem spokojený tak napůl. Hrozně mě mrzí, že jsem si nedokázal polepšit po vyjetí z boxů. Ráno jsem se namlsal sedmým místem (v tréninku) a v kvalifikaci jsem to chtěl minimálně zopakovat. Jenže to na osychajícím okruhu prostě nešlo," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Startovat tak bude z páté řady. "Určitě ale nevěším hlavu, protože tady byly už mnohem horší kvalifikace. Navíc víme, že závody jsou naše silnější stránka, takže budu doufat v to dobré. Zítra už nemá pršet, takže určitě použijeme nastavení z prvního volného tréninku," dodal český jezdec.

Kvalifikace na GP Nizozemska, závod MS silničních motocyklů v Assenu:
Moto3:
1. Martín (Šp./Honda) 1:57,595
2. Bendsneyder (Niz./KTM) -0,829
3. Bulega(It./KTM) -1,713,
...13. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,497.
MotoGP:
1. Zarco (Fr./Yamaha) 1:46,141
2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,065
3. Petrucci (It./Ducati) -0,385,
...18. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly