Abraham bodoval v Silverstonu v MotoGP ve třetím závodu v řadě

Silverstone

Karel Abraham dojel ve Velké ceně Británie silničních motocyklů v královské kategorii MotoGP třináctý a poprvé v sezóně bodoval ve třetím závodu za sebou. Jakub Kornfeil skončil v Silverstonu v Moto3 na 23. místě a vyrovnal svůj nejhorší výsledek sezóny.

Karel Abraham.

Závod MotoGP vyhrál Andrea Dovizioso. Ital triumfoval počtvrté v sezóně a posunul se do čela průběžného pořadí. Využil zaváhání úřadujícího šampiona Marca Márqueze ze Španělska, kterého zradila motorka a závod nedokončil. Ital Valentino Rossi dojel při 300. startu mezi elitou třetí.

Kornfeil, jenž byl v Moto3 třiadvacátý i v dubnu v USA, odstartoval po nevydařené sobotní kvalifikaci až z 31. místa a svou pozici nedokázal výrazně vylepšit.

Závěr závodu poznamenala kolize riskantně jedoucího Juanfrana Guevary a Bo Bendsneydera v posledním kole, po níž zůstal Španěl Guevara v bezvědomí na zemi a musel být dlouho ošetřován. Pořadatelé vyvěsili červenou vlajku a vyhlásili výsledky podle pořadí z předposledního kola.

Zvítězil sedmnáctiletý Španěl Arón Canet před Eneou Bastianinim, jenž se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně, a Jorgem Martinem. Vedení v průběžném pořadí udržel dnes pátý Joan Mir.

Guevara nakonec z havárie vyvázl bez vážnějších zranění. Podle posledních informací už je při vědomí a při pádu neutrpěl žádnou zlomeninu.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu: