Rubriky:

Ostatní

Lacko obhájil v ME tahačů třetí místo, titul má opět Hahn

14. října 2012 19:54 - Le Mans

Adam Lacko obhájil třetí místo v mistrovství Evropy v závodech tahačů. Osmadvacetiletý český jezdec v posledním soutěžním víkendu v Le Mans nejprve po nevydařené sobotě klesl na čtvrtou pozici za kolegu ze severočeského týmu MKR Technology Markuse Östreicha z Německa, dnes ale druhým místem ve třetí pohárové jízdě získal ztracenou pozici zpět a třetí příčkou v úplně posledním závodě seriálu ji potvrdil. S Östreichem navíc slaví triumf v Poháru konstruktérů.

 

Bývalý mistr Evropy David Vršecký s buggyrou skončil stejně jako vloni celkově pátý. Ve Francii si připsal druhé místo v první jízdě víkendu, ve druhém dnu byl dvakrát čtvrtý a v konečném pořadí o dva body porazil Švýcara Markuse Bösigera, dalšího týmového kolegu Lacka. Ještě tři kola před koncem závěrečné jízdy ME ale na tom byl lépe Bösiger, pak však musel kvůli porušení pravidel absolvovat trestný průjezd boxovou uličkou a propadl se z třetího místa na šesté.

"V té chvíli jsem si řekl, že spravedlnost žije. Jeho tým čítající další dva jezdce totiž na Bösigera celý den ukázkově pracoval. Se svým vystoupením v Le Mans i celkovým umístěním jsem spokojený. Už proto, že na příští sezonu nemusíme přelepovat čísla na kabině," smál se spokojený Vršecký.

"Byl to hodně dramatický víkend. Já ho uzavřel bronzově, a to nejen v posledním závodě, ale především celkovým umístěním. Truckracing opět ukázal, jak umí být nevyzpytatelný a že nemá smysl počítat dopředu. Cíl je vždy až za páskou," uvedl Lacko v tiskové zprávě týmu.

František Vojtíšek s renaultem si v Le Mans připsal jedním sedmým místem nejlepší výsledek v sezoně, celkově skončil osmnáctý.

Konečné pořadí kopíruje na prvních šesti místech to loňské. Evropský titul obhájil osmatřicetiletý Němec Jochen Hahn s vozem MAN. Souboj s bývalým šampionem Antoniem Albacetem ze Španělska (MAN) rozhodla na okruhu Bugatti už první jízda závěrečného soutěžního víkendu, ve které Hahn zvítězil, zatímco Albacete nedojel do cíle.

Závěrečný závod ME tahačů v Le Mans (Francie):
Třetí závod:
1. Bösiger (Švýc./Renault) 29:35,484
2. Lacko (ČR/Renault) -14,275
3. Janiec (Fr./Renault) -17,674
4. Vršecký (ČR/Buggyra) -18,141
...7. Vojtíšek (ČR/MAN) -33,813.
Čtvrtý závod:
1. Kiss (Maď./MAN) 24:37,481
2. Janiec -2,749
3. Lacko -12,117
4. Vršecký -12,620
...14. Vojtíšek -1:13,198.
Konečné pořadí (po 11 závodech):
1. Hahn (Něm./MAN) 517 b.
2. Albacete (Šp./MAN) 468
3. Lacko 330
4. Östreich (Něm./Renault) 311
5. Vršecký 284
6. Bösiger 282
...18. Vojtíšek 11.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní