Rubriky:

Rallye

Živě

Nová zbraň je nachystaná, na premiéru si ale musí počkat

29. listopadu 2018 15:46 - Praha

Úřadující mistr světa bude dál členem českého továrního týmu Škoda Motorsport. Jan Kopecký potvrdil, že po zisku titulu v kategorii WRC2 je domluvený s mladoboleslavskou stájí na pokračování spolupráce pro příští sezonu. Jeho týmovým kolegou bude osmnáctiletý Fin Kalle Rovanperä.

 

skodamotorsport.com

Mladoboleslavská stáj, která letos získala počtvrté za sebou titul z mistrovství světa v hodnocení značek WRC2, v Praze odtajnila modifikovaný speciál Fabia R5 pro příští sezonu.

Na jeho vývoji se klíčovou měrou podílel právě Kopecký. „Auto je určitě lepší a rychlejší, ale na žádném testu jsem neseděl v novém i starém autě, tudíž mohu jen těžko vynášet nějaké procentuální porovnání," krčil rameny šestinásobný český mistr při prezentaci nové Fabie R5, která se však závodního nasazení dočká s největší pravděpodobností až v druhé polovině roku 2019.

Škoda Motorsport za sebou má nejúspěšnější sezónu v historii, když získala rovněž tři interkontinentální a sedmnáct národních titulů. K tomu oba tituly v mistrovství světa.

O programu na příští sezonu však mladoboleslavský tým nemá přesnou představu. S určitostí budou jeho posádky startovat v mistrovství světa, velmi pravděpodobně bude Jan Kopecký usilovat o sedmý český titul a o prodloužení série 22 domácích vítězných závodů.

„Prioritou je pro mě mistrovství světa. Skladba závodů se ale zatím ladí. Kdyby se podařilo sehnat peníze a mohl jsem jet více závodů se soukromým týmem ve fabii, bylo by to super," uvedl Kopecký.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.