Úvodní sprintrallye sezóny v Lužických horách vyhrál Orsák

HRÁDEK NAD NISOU

Úvodní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky ve sprintrallye vyhrál v Lužických horách Jaroslav Orsák. Pilot mitsubishi v sobotu vedl už od první rychlostní zkoušky a po sedmi testech zvítězil s náskokem 8,3 sekundy.

Druhé místo obsadil loňský mistr Josef Peták s peugeotem. Třetí byl Jan Štěpánek s octavií, jenž se k rallye vrátil po roční pauze a poprvé v životě absolvoval soutěž s vozem WRC.

S půlminutovým odstupem za vítězem skončil čtvrtý Václav Pech, který se poprvé představil s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX poháněným stlačeným zemním plynem. Plzeňská posádka při svém prvním startu v Lužických horách za sebou nechala všechny soupeře s produkčními vozy s benzinovým motorem.

Rallye Lužické hory, první závod MČR ve sprintrallye:
1. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) 41:34,1, 2. Peták, Joska (Peugeot 207 S2000) -8,3, 3. Štěpánek, Omelka (Škoda Octavia WRC) -9,7, 4. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo IX CNG) -29,6, 5. Černý, Kohout (Subaru Impreza Sti) -31,4, 6. Mifka, Plachý (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:09,6.