Rubriky:

Rallye

Prokop je v Argentině pátý, Loeb míří k 70. vítězství

29. dubna 2012 08:53 - Carlos Paz

Český automobilový jezdec Martin Prokop je před závěrečnou etapou Argentinské rallye pátý a může zopakovat životní výsledek z předchozí soutěže v Portugalsku. V sobotu se o jednu pozici posunul na úkor Katařana Násira Al Attíji, který v desáté z 13 dosavadních rychlostních zkoušek poškodil zavěšení kol a opustil páté místo.

 

Nicolas Aguilera, ČTK/AP

Vyhlídky na další posun pořadím má Prokop před zbývajícími šesti rychlostními zkouškami minimální, jeho ztráta na čtvrtého Madse Östberga z Norska činí přes šest minut. Za ním je s více než minutovým mankem Sébastien Ogier z Francie se Škodou Fabia S2000.

V čele se drží francouzský mistr světa Sébastien Loeb s náskokem 7,2 sekundy před finským týmovým kolegou z Citroënu Mikkem Hirvonenem. Při bezpečném náskoku na další soupeře vyhlásil tým strategii bezpečného dojezdu na prvních dvou místech, Hirvonen by proto neměl Loebovu pozici dnes ohrožovat. Francouz tak míří k 70. vítězství v kariéře.

Třetí Dani Sordo ze Španělska ve fordu ztrácí minutu a tři čtvrtě, Östberg má více než tříminutové manko.

Tři ze sedmi sobotních testů vyhrál Loebův úhlavní rival Petter Solberg z Norska a po pátečním pádu z první pozice kvůli poškozenému vozu se vrátil do elitní desítky. Na devátém místě ztrácí na Prokopa skoro pět minut.

Argentinská rallye, závod MS v automobilových soutěžích:
1. Loeb, Elena (Fr./Citröen DS3) 3:57:40,8,
2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -7,2,
3. Sordo, Del Barrio (Šp./Ford Fiesta RS) -1:46,9,
4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -3:06,1,
5. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS) -9:22,5,
6. Ogier, Ingrassia (Fr./Škoda Fabia S2000) -10:26,7.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye