Rubriky:

Rallye

Rallye Monte Carlo vede Ogier, Loeb v závěru první etapy chyboval

23. ledna 2015 17:09 - Monte Carlo
(Aktualizováno: 23. ledna 2015 17:32)

Úřadující světový šampion Sébastien Ogier je po první etapě v čele Rallye Monte Carlo, úvodního podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jednička továrního týmu Volkswagen se do čela dostala v sedmé rychlostní zkoušce, kdy předstihla dalšího Francouze Sébastiena Loeba.

 

Zdeněk Sluka, Právo

Devítinásobný světový šampión Loeb navíc v následující erzetě chyboval, poškodil vůz a propadl se na desáté místo průběžného pořadí. I proto, že na zledovatělé trati po nárazu do kamene vylomil levé zadní kolo.

"Nebyla to moc velká rána, ale prasklo to. Zkusil jsem vsadit na jiné pneumatiky a udělal chybu. Jestli budu moct v sobotu pokračovat? Alespoň to zkusím," uvedl vítěz rekordních 78 světových soutěží.

Před Loebem, který rallyeový šampionát již opustil a v Monte Carlu startuje jen výjimečně v barvách týmu Citroën, je i devátý Martin Prokop. Jediný pravidelný český účastník seriálu se dlouho držel na jedenácté pozici, po poslední dnešní měřené zkoušce se ale posunul do elitní desítky. Na nejrychlejšího Ogiera ztrácí pět minut.

"Dnes to bylo hlavně o nepříznivých podmínkách na trati. Potkalo nás vše, co Monte nabízí. Mlha, sníh, led a bláto. Takže to bylo o volbě gum. My jsme jeli celý den na jistotu na hřebíkách a jak je vidět, tak se to vyplatilo," řekl Prokop ČTK. Pilot týmu Jipocar Czech National neriskoval i proto, že na podobných podmínkách před rallye netestoval. "Jsme spokojení, že se držíme na trati a vyrovnaným výkonem se prokousáváme dopředu," dodal.

Ogier je v čele i přesto, že dnes vyhrál jen jednu ze šesti erzet. Po Loebově ztrátě je druhý jeho týmový kolega Jarri Matti Latvala z Finska, třetí je další pilot VW Nor Andreas Mikkelsen. Latvala na mistra světa z předešlých dvou let ztrácí 1:45 minuty.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (8 rychlostních zkoušek):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 1:52:07,4
2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R WRC) - 1:45,4
3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -2:34,8
4. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS WRC) -2:44,4
5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -3:02,9
6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS WRC)) -3:15,2
...
9. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -4:59,6.
ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye