Rubriky:

Rallye

Na Korsice dál vede Ogier, Kopecký se posunul na osmé místo

7. dubna 2018 19:37 - Bastia

Pětinásobný mistr světa Sébastien Ogier míří za druhým vítězstvím v Korsické rallye. Francouzský jezdec vede po druhé etapě ve čtvrtém dílu sezóny o 44,5 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem. O další desetinu zpět je obhájce prvenství Belgičan Thierry Neuville. Na osmou příčku se posunul Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia, a pokud ji udrží, vyrovná svůj nejlepší výsledek v MS za posledních deset let. Navíc jasně vede klasifikaci vozů WRC2.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Ogier mírně zvýšil svůj náskok oproti pátku, i když v závěrečné dnešní rychlostní zkoušce jel na jistotu a zaznamenal až osmý čas. "Samozřejmě jsem neriskoval, byla to nejšpinavější erzeta za celý den. Náskok je slibný, ale zítra se jede ještě dlouhý test," uvedl lídr šampionátu, který na Korsice vyhrál poprvé předloni.

Tři z šesti měřených úseků dnešního programu ovládl jeho krajan Sébastien Loeb. Devítinásobný mistr světa hned v úvodu soutěže přišel o naději na dobrý výsledek, když uvízl v příkopu a první etapu nedokončil. V soutěži, kterou v letech 2005 až 2008 vyhrál čtyřikrát v řadě, je průběžně patnáctý se ztrátou téměř 21 minut na Ogiera.

"Věděl jsem, že dokážu být rychlý," uvedl Loeb, který rallyeové MS opustil v roce 2012. Letos absolvuje jen tři soutěže.

V neděli jsou na programu už jen dvě rychlostní zkoušky.

Korsická rallye, čtvrtý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 2:43:07,7
2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -44,5
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -44,6
8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -8:22,9
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye