Rubriky:

Češi

Domácí prostředí pro Čechy? V hale bude spousta Lotyšů, věřte mi! říká Masalskis

2. května 2015 17:08 - Praha

V pátečním úvodním zápase hokejového šampionátu proti Kanadě jim v pražské O2 areně držela palce drtivá většina z více než 16 tisíc přítomných fanoušků, dnes tomu ale bude naopak. Lotyšská reprezentace se ovšem české výhody v podobě domácího prostředí neobává. „Bude zábava nastoupit před našlapanými tribunami. Čechů sice bude v hledišti víc, ale dorazí i spousta Lotyšů. Věřte mi!“ tvrdí gólman Edgars Masalskis.

 

David W Cerny, Reuters

„V Praze je vždycky skvělá atmosféra, Česká republika hokej miluje. V každém zápase tu očekáváme zaplněné hlediště, kde budou i fandové z Lotyšska," tvrdí pětatřicetiletý brankář, který šampionát v Praze a Ostravě zažil už před jedenácti lety a v sezóně 2004/05 okusil i českou extraligu v dresu Karlových Varů a Jihlavy. „Je to už sice dlouhá doba, ale pořád si to dobře pamatuju."

V pátek proti Kanadě začal Masalskis na střídačce, do branky se místo Muštukovse dostal ve 24. minutě za nepříznivého stavu 0:5. A kapituloval jen v samém závěru, když jej z trestního střílení překonal Sidney Crosby. „Věděl jsem, co udělá, tak jsem trochu zariskoval, jenže jsem lapačkou promáchnul. Byla zábava nastoupit proti hvězdám z NHL, jsou to skvělí hokejisté. Vždycky je fajn hrát proti těm nejlepším hráčům na světě."

Z porážky 1:6 od jednoho ze spolufavoritů turnaje si těžkou hlavu nedělá. „Je to jen první zápas, nic špatného se nestalo. Musíme na tuhle prohru rychle zapomenout, poučit se z ní, v sobotu máme před sebou další zápas. Máme hodně kluků, kteří hrají na mistrovství poprvé, a doufám, že viděli, jaká je to rychlost. Někteří nebyli připravení na takovou úroveň hokeje," všiml si brankář, jenž klubovou sezónu dohrával ve švýcarském Ambri-Piotta.

„Nemáme sice tady na mistrovství tak zkušené mužstvo, ale jako tým jsme silní, parta je výborná. Víme, že můžeme porazit každého," hlásí Masalskis. „Češi ale mají výborné mužstvo a určitě nemají důvod být nervózní z toho, že hrajou doma. Znám z jejich kádru hodně hráčů, nastupoval jsem proti nim v KHL," připomíná své působení v Dinamu Riga a Chanty-Mansijsku.

škv, jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..