Živě

Fanoušci, kteří nesměli na OH a paralympiádu, mohou získat památeční vstupenku

2. září 2021 15:34 - Tokio

Pořadatelé olympijských a paralympijských her v Tokiu připravili památeční vstupenky pro fanoušky, kteří do hlediště kvůli opatřením proti koronaviru nesměli. Zveřejnili také plán, jak budou vracet peníze za nevyužité lístky. O neúčasti zahraničních diváků bylo jasno dlouho před olympiádou, ale přítomnost těch domácích byla zakázána krátce před olympijskými a paralympijskými hrami.

 

Issei Kato, Reuters

"Nemohli jste přijet na hry, ale budete si moci stáhnout památeční vstupenku z olympiády a paralympiády. Budou ke stažení od 7. do 13. září. Majitelům vstupenek pošleme e-mail," uvedl mluvčí her Masa Takaja. Diváci v ochozech byli při olympijských hrách jen výjimečně. Například na dráhové cyklistice nebo při maratonu, které se konaly v jiné prefektuře, kde nebyla taková omezení. Na paralympiádě zase do hlediště chodí školáci, pro které to má být vzdělávací aktivita.

Peníze za opravdové vstupenky budou pořadatelé v říjnu vracet. "Lidé, kteří zaplatili kartou VISA, dostanou částku na tuto kartu. Ti, kteří zaplatili hotově, musejí zadat číslo účtu," upřesnil Takaja. Někteří fanoušci už dostali peníze po zákazu zahraničních návštěvníků. Do června vyplatili organizátoři kompenzace za více než 800.000 lístků.

Příjmy z prodeje vstupenek na olympijské hry měly být zhruba 90 miliard jenů (17,5 miliardy korun). Na olympijské soutěže, které byly k vidění na přelomu července a srpna, se prodalo asi čtyři a půl milionu lístků. Další příjem měli mít Japonci ze vstupenek na paralympijské hry, které začaly 24. srpna a skončí v neděli.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..