Živě

I stříbrná maratonkyně z Ria Kirwaová dopovala

21. května 2019 19:26 - Praha

Po vítězné Keňance Jemimě Sumgongové má kvůli krevnímu dopingu zastavenou činnost i stříbrná medailistka z olympijského maratonu v Riu de Janeiro Eunice Kirwaová. Pětatřicetiletá rodačka z Keni reprezentující Bahrajn měla podle Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU) rovněž pozitivní test na krevní doping EPO.

 

Profimedia.cz

Kirwaová je suspendována prozatímně, než bude její případ uzavřen. Sumgongová dostala za nález EPO osmiletý trest. Původně byla potrestána čtyřletým zákazem činnosti, ale protože při vyšetřování lhala a předložila falešné důkazy, komise AIU jí distanc letos v lednu zdvojnásobila.

Čtyřiatřicetiletá Sumgongová odevzdala pozitivní test v únoru 2017. O půl roku dříve na hrách v Riu vyhrála před Kirwaovou o devět sekund v čase 2:24:04 a získala pro Keňu první olympijské zlato v ženském maratonu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.