Rubriky:

Atletika

Živě

I stříbrná maratonkyně z Ria Kirwaová dopovala

21. května 2019 19:26 - Praha

Po vítězné Keňance Jemimě Sumgongové má kvůli krevnímu dopingu zastavenou činnost i stříbrná medailistka z olympijského maratonu v Riu de Janeiro Eunice Kirwaová. Pětatřicetiletá rodačka z Keni reprezentující Bahrajn měla podle Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU) rovněž pozitivní test na krevní doping EPO.

 

Profimedia.cz

Kirwaová je suspendována prozatímně, než bude její případ uzavřen. Sumgongová dostala za nález EPO osmiletý trest. Původně byla potrestána čtyřletým zákazem činnosti, ale protože při vyšetřování lhala a předložila falešné důkazy, komise AIU jí distanc letos v lednu zdvojnásobila.

Čtyřiatřicetiletá Sumgongová odevzdala pozitivní test v únoru 2017. O půl roku dříve na hrách v Riu vyhrála před Kirwaovou o devět sekund v čase 2:24:04 a získala pro Keňu první olympijské zlato v ženském maratonu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.