Rubriky:

Atletika

Dvořáka opět trápí zdraví, jeho odlet na MS atletů je ohrožen

13. srpna 2007 17:30 - PRAHA

Jako už poněkolikáté v posledních letech hrají v atletické kariéře Tomáše Dvořáka hlavní roli lékaři. Českého desetibojaře trápí už od červnového mítinku v Kladně, kde splnil limit, problémy s odraženou patou a jeho start na MS v Ósace je ohrožen. Jeho potíže řeší fyzioterapeut Pavel Kolář a lékař Vladislav Hospodár a bývalý trojnásobný mistr světa se musí rozhodnout, zda na šampionát v sobotu odletí.

S tímto zraněním a navíc s nataženým stehenním svalem absolvoval Dvořák mítink v Kladně, který spoluorganizoval. Zatímco sval vyléčil, bolavé patě nepřikládal valný význam a nyní se mu to vymstilo. "Omezuje mě to při trénování rychlosti. Doufám, že mi doktoři pomůžou a že se nožka umoudří," řekl v pondělí Dvořák na tiskové konferenci. Mistrovství světa se koná od 22. srpna do 2. září.

V přípravě sice Dvořák hodně času věnoval svým svěřencům v Dukle Praha, ale sám rovněž hodně trénoval. "Teď už se to musí řešit jinak. Nevyřeší to jen odpočinek, musím za doktorama," prohlásil.

Dvořák: Do Ósaky nechci jet jen na výlet

Už dlouho si neužil závod zdravý. Většinou se vždy s něčím trápil a do Japonska prý odjede jen v případě, že bude moci závodit naplno. "Znáte mě všichni jako sportovce, rozhodně nechci jet jen na výlet," uvedl. Do závodu má ještě tři týdny, ale Dvořák chce mít trochu jistotu. "Bude to těžké rozhodování. Jsem srdcem závodník a bojovník a chci si to užít, chci být aspoň trochu provozuschopný. Ne ten desetiboj přetrpět se zatnutými zuby. Uvidím, jak to v pondělí dopadne," řekl před návštěvou lékařů.

Pokud v sobotu do Ósaky odletí, bude v pětatřiceti letech nejstarším českým atletem ve výpravě a představí se na svém osmém mistrovství světa. "A bůhví, jestli bych nebyl nejstarší vůbec. Jsem už holt inventář," usmál se bývalý světový rekordman. V Japonsku už byl v roce 1999 na halovém MS v Maebaši, kde na medaili nedosáhl. "Na medaili samozřejmě nemyslím, ale sedělo mi to tam, tak snad to bude stejné i tady," prohlásil.

Kdyby Dvořák do Ósaky odcestoval, zařadil by se svou osmou účastí do čela této statistiky. Tolikrát závodili na MS už pouze oštěpař Jan Železný, kanadský chodec Tim Berrett a německý diskař Lars Riedel.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.