Rubriky:

Atletika

Isinbajevová vylepšila světové halové maximum na 495 cm

16. února 2008 20:18 - DONĚCK

Fenomenální ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová vylepšila v Doněcku halový světový rekord na 495 centimetrů. K vlastnímu dosavadnímu maximu, které vytvořila téměř přesně před rokem na stejném místě, přidala v sobotu dva centimetry.

Na Ukrajině už Isinbajevová vylepšila rekord třetím rokem po sobě, vloni se tam rovněž zlepšila o dva centimetry.

Isinbajevové absolutní maximum z otevřeného stadionu má hodnotu 501 centimetrů. Dnešní výkon byl už jejím 21. zápisem do historických statistik, ale právě loňský doněcký výkon byl dosud posledním. Pětadvacetiletá mistryně světa by ráda v počtu rekordů dohnala legendárního Sergeje Bubku, který vytvořil během kariéry 35 rekordů.

Na tyčkařském mítinku v Doněcku, jehož patronem a organizátorem je právě Bubka, dnes Isinbajevová nejprve dvakrát shodila 494 cm, před třetím pokusem si nechala laťku ještě zvýšit a uspěla.

"Jsem opravdu velmi šťastná, protože už to bylo hodně dlouho, dvanáct měsíců, co jsem naposledy překonala rekord," radovala se Isinbajevová, jež do roku 2005 překonávala historická maxima jak na běžícím pásu. Ve zmíněném roce vytvořila čtyři v hale a pět venku. Pak ale změnila trenéra a další rekordy přišly už jen v Doněcku. I tak vyhrála všechny vrcholné soutěže. Vloni se stala podruhé mistryní světa, ale celkem čtrnáctkrát se neúspěšně pokoušela vylepšit absolutní rekord.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika