Rubriky:

Atletika

Živě

MS atletů v Berlíně ohrožuje prasečí chřipka, hrozilo i zrušení

6. srpna 2009 13:30 - BERLÍN

Německá metropole Berlín řeší před začátkem atletického mistrovství světa problém s nárůstem onemocnění virem H1N1, takzvanou prasečí chřipkou. Zvažovala se dokonce možnost, že by byl šampionát zrušen nebo přesunut, ovšem nakonec na podobné katastrofické scénáře nedojde. Podle lékařů není podobný krok nutný, stačí dodržovat zpřísněná hygienická pravidla.

"Naši lékaři jsou připraveni," uvedl tiskový mluvčí šampionátu Stefan Thies. "Není třeba se obávat do Berlína přijet," dodal.

Přesto odborníci varují, že šampionát, kde po devět dní bude v hledišti Olympijského stadionu 65 tisíc fanoušků z celého světa, je vhodným místem pro šíření nákazy. "Taková událost bezpochyby napomáhá šíření," uvedl primář virového oddělení nemocnice Berliner Charité Jörg Hofmann.

Na druhou stranu prý ale není důvod k panice. "Rozhodně není třeba se obávat o uskutečnění mistrovství. Jen je třeba, aby návštěvníci i sportovci dbali doporučení jak se preventivně chránit. Při pravidelném mytí rukou a obličeje lze šampionát bez obav navštívit," dodal Hofmann, který nedoporučil návštěvu mistrovství pouze těhotným ženám a chronicky nemocným.

V Berlíně, kde šampionát začne 15. srpna, se do středy objevilo 184 případů onemocnění prasečí chřipkou. Pouze třetina lidí se však nakazila v Berlíně, ostatní si nemoc přivezli ze zahraničních cest.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika