Rubriky:

Atletika

Vstupenky na atletické MS jsou z 60 procent vyprodané

11. srpna 2009 11:58 - BERLÍN

Organizátoři atletického mistrovství světa jsou blízko naplnění svého cíle vyprodat Olympijský stadión v Berlíně. Dosud se na šampionát, který začne v sobotu, prodalo 310 tisíc vstupenek z celkového počtu půl miliónu, který byl dán do prodeje. Předposlední den mistrovství je dokonce již vyprodán. I proto organizátoři věří, že bude hlediště zcela zaplněné i ve zbývajících dnech.

 

Stanislav Peška, ČTK

"Jsme na dobré cestě svůj cíl naplnit. Chceme, aby byl šampionát vyprodaný," uvedl šéf marketingu Mark Mronz. "Od olympiády v roce 1972 v Mnichově se žádnému německému městu nepovedlo na jedinou akci prodat půl miliónu vstupenek. Nám se to povede," dodal předseda organizační komise Frank Hensel.

Stadión v Berlíně pojme při atletických soutěžích 64 tisíc návštěvníků. Do volného prodeje však jde jen 54 tisíc vstupenek, zbývajících deset tisíc je určeno pro VIP hosty. Cena se pohybuje od 20 do 135 eur za denní vstupenku a od 350 do 960 eur za permanentku. Nejdražší lóže pro 20 lidí pak vyjde na 80 tisíc eur (více než dva milióny korun).

Organizátoři počítají s tím, že ze vstupného dostanou okolo 15 miliónů eur, tedy zhruba třetinu z celkového rozpočtu šampionátu ve výši 44 miliónů eur (asi 1,13 miliardy korun). Na minulém atletickém mistrovství v japonské Ósace se předloni prodalo 255 tisíc vstupenek.

Šampionát v Berlíně začne v sobotu 15. srpna a potrvá do 23. srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika