Překážkářka Škrobáková se kvalifikovala na MS

Halová vicemistryně Evropy Lucie Škrobáková splnila na mítinku GP Olymp v pražské Stromovce v běhu na 60 metrů překážek limit pro účast na březnovém světovém šampionátu v Dauhá. Finálový nedělní závod vyhrála časem 8,08 sekundy a stala se osmou českou atletkou, která vyhověla nominačním kritériím.

Překážkářka Lucie Škrobáková na halovém šampionátu v pražské Stromovce

Škrobáková pokořila limit o dvě setiny. "Je to určitě trochu úleva, že jsem konečně splnila limit, ale nervóznější než já byla asi trenérka," uvedla svěřenkyně Jany Jílkové na webu atletického svazu. Už v rozběhu vyrovnala své letošní maximum 8,11 a zaostala za limitem o setinu. Ve finále se dočkala. "Moc mi nevyšel start, po kterém jsme se trochu šťouchly s Miriam Cupákovou, což nás obě rozhodilo. Pak jsem se ale rozjela a závěr byl super," řekla Škrobáková.

Na limit útočila i koulařka Jana Kárníková, která vrhla 17,30 metru a za požadovaným výkonem zaostala o 20 cm. Třetí místo v soutěži obsadila olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která vrhla 14,13.

V boji o účast v Dauhá neuspěly půlkařka Veronika Mráčková ani čtvrtkařské štafety.

Halový mítink GP Olymp ve Stromovce:
Muži - 60 m: 1. Žilka (Olymp Praha) 6,74, 400 m: 1. Prorok (Slavia Praha) 47,42, 800 m: 1. Limo (Keňa) 1:49,41, 1500 m: Ndiwa (Keňa) 3:44,77, 60 m př.: 1. Mazáč (Olymp Praha) 7,80, dálka: 1. Ogoun (St. Boleslav) 747, koule: 1. Marcell (Univerzita Brno) 19,92.
Ženy - 60 m: 1. Mazáčová (Olymp Praha) 7,44, 400 m: 1. Rosolová (Vítkovice) 53,12, 800 m: 1. Mráčková (USK Praha) 2:04,27, 60 m př.: 1. Škrobáková (USK Praha) 8,08, tyč: 1. Ptáčníková (Olymp Praha) 440, dálka: 1. J. Velďáková (SR) 643, koule: 1. Kárníková (Pardubice) 17,30, ...3. Špotáková (Dukla praha) 14,13.