Rubriky:

Atletika

Atleti přišli před ME družstev o Svobodu a Frydrycha, přesto chtějí postoupit

17. června 2010 13:22 - PRAHA

S několika omluvenkami, ale přesto se snahou vyhrát a s jasným cílem postoupit odjeli ve čtvrtek vlakem do Budapešti čeští atleti. O víkendu je čeká souboj v první lize mistrovství Evropy družstev, soutěže, která loni nahradila Evropský pohár. Sestavu oslabili zejména překážkář Petr Svoboda, který léčí bolavé koleno, a oštěpař Petr Frydrych, jenž cítí záda a rovněž nechce riskovat.

 

Roman Vondrouš , ČTK

Soupeři českého týmu jsou reprezentace Belgie, Estonska, Maďarska, Irska, Litvy, Nizozemska, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Švédska a Turecka. "Měli jsme o 40 až 50 bodů vyhrát, kvůli výpadkům to ale nebude tak snadné," řekl kouč reprezentace Tomáš Dvořák. "Ale i ostatní týmy mají omluvenky, takže vyhrát chceme, ale postoupit musíme," upřesnil. Do Superligy, z niž loni český tým spadl, postoupí dva nejlepší celky.

Potíže má i Rosolová a Masná

Vedle Svobody a Frydrycha má potíže i Denisa Rosolová, ale její bolavé koleno umožní alespoň start na dvoustovce a v dlouhé štafetě. Původně měla běžet i sprinterskou štafetu, tu ale vynechá. Do Budapešti nakonec nejedou ani původně nominovaní sprinteři Pavel Maslák (juniorské reprezentační povinnosti) a náhradník Rostislav Šulc (studijní povinnosti), do krátké štafety tak nastoupí čtyřstovkař Petr Szetei.

Svobodu nahradí Martin Mazáč, Frydrycha Vítězslav Veselý. Do vlaku na takřka sedmihodinovou cestu nastoupili také oštěpařka Barbora Špotáková, tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Michal Balner, překážkářka Zuzana Hejnová i silná čtyřstovkařská štafeta. Odjela také půlkařka Lenka Masná, která si při pondělním Odložilové memoriálu zranila achillovku, ale tržná rána její start neznemožnila.

Bába chce už konečně skočit limit

Rosolová věří, že jí bolavé koleno nebude moc omezovat. "Já myslím, že to půjde. Trochu to bolí, ale snad to nebude tak hrozné. Hlavně abychom postoupili," řekla čtyřstovkařka.

Vyhrát by mělo podle předpokladů několik českých atletů včetně výškaře Jaroslava Báby. "Už bych konečně chtěl také skočit ten limit," upozornil Bába, že jako jeden z mála ještě nemá jistou účast na ME v Barceloně. K tomu potřebuje zdolat 228 cm. "Ale to padne," prohlásil.

Týmovou soutěž miluje další favoritka Špotáková, která si věří a pečuje o lehce bolavou achillovku. "Chci do toho jít naplno, je to reprezentace, neberu nic jiného než vítězství. Je to za tým, loni mě štvalo, že jsme sestoupili, musíme se vrátit," prohlásila Špotáková. Od kamarádů má ale také za úkol přivézt klobásy a papriky, protože do Maďarska jezdí často. "Už vím, kde tam mají nejlepší, ale stálo mě to dlouho testování," usmála se.

Nominace atletů na mistrovství Evropy družstev
Muži - 100 m: Jan Veleba, 200 m: Jiří Vojtík, 400 m: Josef Prorok, 800 a 1500 m: Jakub Holuša, 3000 m: Milan Kocourek, 5000 m: Jan Kreisinger, 110 m př.: Martin Mazáč, 400 m př.: Michal Uhlík, 3000 m př.: Peter Mikulenka, výška: Jaroslav Bába, tyč: Michal Balner, dálka: Roman Novotný, trojskok: Petr Hnízdil, koule: Antonín Žalský, disk: Libor Malina, kladivo: Lukáš Melich, oštěp: Vítězslav Veselý, 4x100 m: Veleba, Vojtík, Libor Žilka, Petr Szetei, 4x400 m: Theodor Jareš, Pavel Jiráň, Prorok, Szetei.
Ženy - 100 m: Kateřina Čechová, 200 m: Denisa Rosolová, 400 m: Zuzana Bergrová, 800 m: Lenka Masná, 1500 m: Tereza Čapková, 3000 m: Květa Pecková, 5000 m: Petra Kamínková, 100 m př.: Lucie Škrobáková, 400 m př.: Zuzana Hejnová, 3000 m př.: Marcela Lustigová, výška: Oldřiška Marešová, tyč: Jiřina Ptáčníková, dálka a trojskok: Martina Šestáková, koule: Jana Kárníková, disk: Věra Cechlová, kladivo: Kateřina Šafránková, oštěp: Barbora Špotáková, 4x100 m: Čechová, Iveta Mazáčová, Škrobáková, Jana Slaninová, 4x400 m: Jitka Bartoničková, Bergrová, Hejnová, Rosolová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika