Rubriky:

Atletika

Bolt chystá návrat po zranění, léčil se u sledování fotbalu

30. června 2010 11:50 - PRAHA

Fenomenální sprinter Usain Bolt je zpět. Světový rekordman potvrdil, že je po zranění levé achilovky v pořádku a ve čtvrtek 8. července se představí v běhu na dvě stě metrů na mítinku Diamantové ligy ve švýcarském Lausanne.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Třiadvacetiletý Jamajčan si naposledy zazávodil 27. května na Zlaté tretře v Ostravě. Poté si však poranil achilovku a lékaři mu doporučili několikatýdenní pauzu, aby si nepřivodil vážnější zranění. Bolt tak vynechal mítink Diamantové ligy v New Yorku i jamajský šampionát.

"Ostrava je jedním z mých nejoblíbenějších mítinků. Rád se tam každý rok vracím. Jen bohužel letos nevyšlo počasí a hodně pršelo. I tak ale  byli fanoušci skvělí, fandili až do samého konce," chválil Bolt ostravské diváky na oficiálních stránkách Mezinárodní atletické federace (IAAF).

"Pak jsem si bohužel trochu poranil achilovku a musel jsem vynechat Diamantovou ligu v New Yorku," dodal Bolt. A čemu se kromě léčby trojnásobný olympijský vítěz věnoval? "Jsem velký basketbalový a fotbalový fanoušek. Tak jsem jel do Bostonu na pátý zápas finále NBA a viděl jsem, jak hráči Bostonu Celtics přesvědčivě porazili Los Angels Lakers," pochvaloval si.

"A samozřejmě jsem sledoval mistrovství světa ve fotbale. Šokovalo mě, že mezi prvními vypadla Francie a Itálie. Skvěle hrají jihoamerická mužstva. Držím palce Argentině, Maradonovi svěřenci zatím hrají výborně," uzavřel Bolt, jenž už před nedávnem přiznal, že jeho fotbalové srdce patří právě argentinskému týmu.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika