Rubriky:

Atletika

Zlatá tretra má další tři hvězdy, jednání s Boltem jsou slibná

13. ledna 2011 12:52 - OSTRAVA

Novými přírůstky do startovní listiny atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava jsou světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Kubánec Dayron Robles, jamajská sprinterka Veronica Campbellová-Brownová a finský oštěpař Tero Pitkämäki. Na dobré cestě jsou i jednání o další účasti fenomenálního jamajského sprintera Usaina Bolta.

 

Jan Handrejch, Právo

"Jsme ve správném stádiu a doufám, že to dotáhneme," prohlásil manažer mítinku Alfons Juck na čtvrteční tiskové konferenci. Jubilejní 50. ročník závodu se uskuteční na vítkovickém stadiónu 31. května.

Detaily Boltova startu se zatím dojednávají včetně disciplíny, v níž by se mohl ukázat. "Jsme připraveni mu udělat disciplínu, jakou bude chtít. On se sem vrací rád, není tady kolem něj takový humbuk jako na jiných mítincích a to mu vyhovuje. Věříme, že se to podaří," řekl Juck.

Robles potvrdil už čtvrtý start za sebou. K Ostravě má zvláštní pouto, protože v roce 2008 na Zlaté tretře nečekaně vytvořil stále platný světový rekord 12,87 sekundy.

Kubánský překážkář Dayron Robles (vlevo) a český reprezentant Petr Svoboda během Zlaté tretry.Kubánský překážkář Dayron Robles (vlevo) a Petr Svoboda během loňské Zlaté tretry.foto: Právo/Jan Handrejch

"Jestli bude zdravý, věříme, že ho bude znovu atakovat," podotkl Juck. S Roblesem se na dráhu postaví nejlepší český překážkář Petr Svoboda, další jména organizátoři loví ve Spojených státech. "Tradici a vysokou úroveň chceme udržet. Už proto, že to je dráha, na které se běhají světové rekordy," uvedl Juck.

Hladkou ženskou stovku ozdobí jamajská hvězda Campbellová-Brownová. Bývalá mistryně světa na 100 metrů a dvojnásobná olympijská vítězka na 200 metrů má na stovce srazit aktuální rekord mítinku pod 11 sekund.

"Je to aktuálně nejlepší sprinterka. V Evropě nestartuje často, její start je pro Ostravu hodnotný a cenný," uvedl Juck.

K dříve avizovaným oštěpařským hvězdám Andreasi Thorkildsenovi nebo Barboře Špotákové přibyl Fin Pitkamäki, mistr světa z roku 2007. "Víc už asi českým fanouškům nabídnout nemůžeme. Thorkildsen, Pitkamäki plus tři české klenoty Frydrych, Vadlejch, Veselý," dodal Juck.

Rozpočet letošní Zlaté tretry nepřekročí 40 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika