Rubriky:

Atletika

Šebrle zrušil Ratingen, o limit se pokusí až na konci července

7. července 2011 18:12 - PRAHA

Světový rekordman Roman Šebrle odložil plánovaný útok na limit pro účast na mistrovství světa v Koreji až na konec července. Podle původních plánů měl startovat o příštím víkendu v německém Ratingenu, jenže jeho bolavá lýtka z kladenského víceboje ještě nejsou stoprocentní pro potřebný výkon.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Jeho zranění se zlepšuje, ale stále není stoprocentní na to, aby podal optimální výkon v souvislosti se snahou splnit limit," řekl ČTK Šebrleho sportovní manažer Alfonz Juck. "Nyní jednáme o tom, že by mohl startovat na mistrovství Francie," dodal.

Francouzský šampionát v Albi se uskuteční od 28. do 30. července. Pokud chce olympijský vítěz z Atén a mistr světa z Ósaky 2007 startovat na srpnovém šampionátu v korejském Tegu, musí předvést A limit 8200 bodů nebo mírnější kritérium 8000 bodů, ale další z Čechů nesmí být lepší než on.

Šestatřicetiletý Šebrle si natáhl lýtkové svaly na obou nohách během skoku do dálky na mítinku v Kladně v polovině června. Navzdory handicapu víceboj dokončil se ziskem 7343 bodů. Vyšetření u specialisty neodhalilo vážnější poranění a po pár dnech klidu mohl pokračovat v tréninku.

"Zranění se zlepšuje, ale pořád cítí trochu bolest. Prostě to pořád ještě není takové, aby podal výkon, že by limit splnil. A protože má jen jednu šanci, posunul ji až na konec měsíce," dodal Juck.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika