Rubriky:

Atletika

VIDEO: Bolta porazil na jamajské kvalifikaci Blake ve skvělém čase 9,75

30. června 2012 08:30 - Kingston

Hvězdný Usain Bolt prohrál na jamajském šampionátu v běhu na 100 metrů s úřadujícím mistrem světa Yohanem Blakem, který se časem 9,75 sekundy zařadil na čtvrté místo v historických tabulkách. Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Bolt skončil druhý za 9,86.

Na olympijské hry v Londýně se kvalifikoval i třetí z favoritů Asafa Powell, bývalý světový rekordman zaostal za Boltem jen o dvě setiny.

Dvaadvacetiletý Blake si zlepšil osobní rekord o plných sedm setin. Rychleji v minulosti běželi jen Bolt (9,58), Američan Tyson Gay (9,69) a Powell (9,72).

Loňský světový šampión z Tegu ukázal, že může Boltovi v Londýně výrazně zkomplikovat snahu o zopakování zlatého hattricku z Pekingu. Svého slavnějšího kolegu z tréninkové skupiny kouče Glena Millse sesadil z čela letošních tabulek, které Bolt vedl výkonem 9,76 z Říma.

Hlavně aby vydrželo zdraví

"Žádný tlak necítím, všechno je v pohodě. Jsem jenom šťastlivec. Teď jsem mistr Jamajky a s tím pojedu na olympiádu," prohlásil Blake, který s Boltem změří síly i na dvoustovce.

"Neposílali jsme ho na mítinky do Evropy a je teď v mnohem lepší formě než Bolt. Jsou před námi čtyři týdny a víme, co dělat, abychom to dali do latě. Bolt je tvrďák, myslím, že to zvládne. Hlavně aby vydrželi oba zdraví," řekl trenér Mills.

Stovku žen vyhrála v jamajském rekordu Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, olympijská šampiónka z Pekingu a mistryně světa z roku 2009 vyrovnala výkonem 10,70 sedmý nejrychlejší čas všech dob. Za ní doběhla mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka na dvoustovce Veronica Campbellová-Brownová za 10,82, třetí byla Kerron Stewartová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika