Oštěpařka Špotáková je nejlepším armádním sportovcem roku

Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena nejlepším armádním sportovcem uplynulé sezóny. Svěřenkyně Jana Železného, která se v Londýně stala podruhé olympijskou vítězkou, se na trůn vrátila po čtyřech letech. Poprvé tuto anketu vyhrála v roce 2008, kdy získala v Pekingu svou první zlatou olympijskou medaili.

Olympijské vítězky v hodu oštěpem Dana Zátopková (vlevo) s Barborou Špotákovou.

Špotáková získala 1371 bodů a porazila o 41 bodů dalšího olympijského vítěze z Londýna moderního pětibojaře Davida Svobodu. Na třetím místě skončil obhájce loňského vítězství v anketě biker Jaroslav Kulhavý, třetí z olympijských vítězů ve službách Dukly. Kulhavý nasbíral 1279 hlasů. Vítězka hlasování z let 2009 a 2010 rychlobruslařka Martina Sáblíková opustila armádu před loňskou sezónou.

Nejlepším kolektivem se stal čtyřkajak Jan Štěrba, Daniel Havel, Lukáš Trefil a Josef Dostál, který v Londýně vybojoval bronz. Trenérem roku je oštěpařský kouč Železný, nejlepším juniorem pak cyklista Dukly Brno Jakub Vývoda.

Anketa Armádní sportovec roku 2012:
1. Špotáková (atletika) 1371 bodů, 2. Svoboda (moderní pětiboj) 1330, 3. Kulhavý (horská kola) 1270, 4. Synek (veslování) 1044, 5. Veselý (atletika) 776, 6. Hilgertová (vodní slalom) 514, 7. Sychra (sportovní střelba) 347, 8. Melich (atletika) 239, 9. Maslák (atletika) 214, 10. Holuša (atletika) 179.
Kolektiv roku:
1. Štěrba, Havel, Trefil, Dostál (rychlostní kanoistika, K4) 1387 bodů, 2. Januš, Nikl, Jonáš (sportovní střelba) 804, 3. Volf, Štěpánek (vodní slalom, C2) 760.