Hejnová, Masná a Čechová zaběhly limit pro HME v Göteborgu

Lucemburk

Bronzová olympijská medailistka Zuzana Hejnová a půlkařka Lenka Masná se na mítinku v Lucemburku kvalifikovaly na halové mistrovství Evropy v atletice v Göteborgu. Překážkářka Hejnová si vytvořila na hladké čtvrtce absolutní osobní maximum 52,18 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo letošních evropských tabulek.

Zuzana Hejnová

"Původně jsem s halovou sezonou nepočítala a HME v Göteborgu v plánu neměla, ale při současné formě by asi byla škoda tam nestartovat. Pobavím se o tom s trenérem a plány nejspíš přehodnotíme," uvedla podle webu atletického svazu svěřenkyně Dalibora Kupky. "Běželo se mi dobře, byla jsem až překvapená. Jsem ráda už kvůli tomu, že vždy, když jsem se zrychlila v hale, měla jsem dobré překážky," řekla Hejnová po svém vítězství.

Třetí doběhla Jitka Bartoničková za 54,36, za limitem zaostala téměř o sekundu. Masná vyhrála závod na 800 metrů časem 2:03,11.

Ve francouzském Mondeville si doběhla na 60 metrů pro vítězství i limit Kateřina Čechová. Výkonem 7,31 ve finále splnila požadované kritérium o dvě setiny.

Limit pro start na halovém ME má už jedenáct českých atletů, pozvána je ženská štafeta na 4x400 metrů.

Škrobáková má po vítězství v Karlsruhe třetí čas v Evropě

Lucie Škrobáková vyhrála na halovém mítinku v Karlsruhe závod na 60 metrů překážek a časem 8,03 sekundy se zařadila na třetí místo letošních evropských tabulek. Měsíc před kontinentálním šampionátem v Göteborgu jsou před halovou vicemistryní Evropy z roku 2009 jen Rusky Olga Samylovová (8,00) a Julija Kondakovová (8,01).

V rozběhu byla Škrobáková až třetí a postoupila díky výkonu 8,16. Ve finále však dominovala a druhou Italku Micol Cattaneovou porazila o šest setin sekundy.

Tyčkařka Maláčová skočila v Praze limit pro halové ME

Tyčkařka Romana Maláčová splnila na přeboru Prahy limit pro účast na březnovém halovém mistrovství Evropy v Göteborgu. Ve Stromovce skočila závodnice USK Praha 442 centimetrů stejně jako vítězná Jiřina Svobodová.

Evropská šampionka z Helsinek Svobodová už měla na kontě totožný výkon z minulého týdne z mítinku v Drážďanech.

Limit pro start na halovém ME už splnilo osm českých atletů, pozvána je ženská štafeta na 4x400 metrů.