Koulaři Prášil se Staškem překonali v Olomouci 20 metrů

Koulaři Ladislav Prášil a Martin Stašek ozdobili atletickou Velkou cenu Olomouce výkony za 20 metrů. Bronzový medailista z halového mistrovství Evropy Prášil zvítězil vrhem dlouhým 20,59 metru a o jediný centimetr zaostal za ostrým limitem IAAF pro start na mistrovství světa. Stašek předvedl 20,14, což pro něj znamená o čtyři centimetry splnění normy Českého atletického svazu pro Moskvu.

Koulaři Ladislav Prášil (vlevo) a Martin Stašek při kvalifikaci na halovém mistrovství Evropy.

Prášil už letos předvedl velevýkon 21,47 metru na kontrolních závodech na soustředění v JAR, Stašek zase 20,98 v sobotu v Chodově u Karlových Varů. Žádný z těchto závodů ale nesplňoval kritéria ČAS pro plnění kvalifikačních limitů.

V Olomouci startovali i další přední vrhači. Oštěpař Petr Frydrych vyhrál výkonem 77,82 (limit ČAS 81,00), diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová hodila 56,52 (59,50).

Velká cena Olomouce byla prvním ze sedmi mítinků, z nichž se výkony budou započítávat do druhého kola extraligy. Samostatné první kolo týmové soutěže je na programu 18. května v Kladně.